• فرانسه

فرانسه

خیابان شانزلیزه
معروف ترین مکان گردشگری شهر پاریس خیابان شانزلیزه نیز میباشد که به خاطر وجود مغازه های لوکس و همچنین کافه های شیک توریست های زیادی را به خود جلب میکند
تاق پیروزی پاریس
شهر پاریس علاوه بر مد و زیبایی، بناهای تاریخی شگفت‌آوری دارد که یکی از آنها همین تاق پیروزی است.
برج ایفل
پاریس پایتخت کشور فرانسه است که بیشتر افراد این شهر زیبا را با نماد برج ایفل میشناسند.
موزه لوور
موزه لوور از مشهورترین موزه های جهان به شمار می آید که در سال 1739 بنا شده و یک موزه تاریخی-فرهنگی است.
کلیسا جامع نوتردام
با توجه به اینکه شهر پاریس جاذبه های بسیاری دارد کلیسای جامع نوتردام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کلیسا بیش از 700سال قدمت دارد و هر سال ده میلیون بازدیدکننده را به خود جلب میکند. این بنا در مرکز پاریس و در نزدیکی رود سن واقع شده است و از لحاظ معماری و تاریخی در جهان شهرت خاصی دارد.
پل نئوف
پل نئوف نیز یکی از جاذبه های مهم شهر پاریس میباشد. این پل هم بر روی رودخانه سن قرار دارد و از آثار باستانی فرانسه به شمار میرود زیرا قدمت آن به سال 1604 میلادی بازمیگردد که در این زمان ها تغییرات زیادی نداشته.
پل الکساندر سوم
پل الکساندر سوم یکی از پل های شهر پاریس میباشد که در سال 1900 ساخته شده و بیان کننده ی معماری زیبای فرانسه است. این پل بر رود سن واقع شده و متصل کننده ی خیابان شانزلیزه و اینولیدز میباشد و دارای یک تاق است که پل را مستحکم کرده و در عرض رودخانه کشیده شده است.
آرامگاه پانتئون پاریس
آرامگاه پانتئون یکی دیگر از جاذبه های شهر پاریس محسوب میشود. این بنا به خاطر قدمتش از لحاظ تاریخی ارزش بسیاری دارد. واژه ی پانتئون معنی همه خدایان را میدهد.
کاخ ورسای
این کاخ سلطنتی در ناحیه ی حومه پولدارنشین پاریس که ایل دو فرانس پاریس نام دارد واقع شده است. ایل دو فرانس پاریس در فاصله 20کیلومتری شهر پاریس قرار دارد.
دیزنی لند پاریس (Disneyland Paris)
شهر بازی دیزنی لند واقع شده در حومه شرقی پاریس در شهر جدید مارن-لا-واله میباشد که به دست یورو دیزنی ساخته شده است.
گالری لافایِت (Galeries Lafayette)
در سال های آغازین قرن نوزدهم مراکز خرید بسیاری در پاریس افتتاح شدند که سقف آنها شیشه ای بودند و با سنگفرش پوشانده شده است و تزیین شده با دروازه هایی از جنس چدن, ستون هایی از جنس مرمر و ساعتهای بسیار زیبا میباشند. تعداد این م راکز خرید به 140 میرسید که به یکدیگر متصل بودند و شامل مغازه و بوتیک های برندهای معتبر و متنوع, رستورانها, کافه ها نیز میباشد.
باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg)
باغ لوکزامبورگ جز دومین پارک عظیم پاریس محسوب میشود که در ناحیه 6پاریس قرار دارد. جالب است که در رمان بینوایان ویکتور هوگو در همین پارک است که کوزت, ماریوس را ملاقات میکند و عاشق میشود.
کلیسای سکر کور (Sacré-Coeur)
زمانی که به کلیسای سکر کور وارد میشوید این مکان یک حالت روحانی و مقدس به شما وارد میکند و همچنین معماری زیبای آن شما را مسحور و مجذوب خود میکند.
میدان کنکورد (Place de la Concorde)
در مدت زمان انقلاب بزرگ اول فرانسه و دوره ای که ترور نام گرفت و مشهور شد, وسیله وحشت آور گیوتین در میدان کنکورد قرار داشت.
کلیسای دروازه بهشت (Sainte-Chapelle)
از اصلی ترین سازه های معمری گوتیک سنت چاپل است که در سال های بعد از 1239 ساخته شد.
موسسه فرهنگی و هنری پمپیدو (Centre Pompidou)
این ساختمان دارای معماری بینظیر و خیره کننده ای است. پمپیدو عظیم ترین موزه هنر معاصر در کل قاره اروپا میباشد و همچنین کتابخانه ی ملی نیز هست که در آن فروشگاه هایی برای خرید کتاب, تراس پارانومیک و سینما نیز وجود دارد.
موزه اورسی (Musee d’Orsay)
برای افرادی که به هنر علاقه دارند آثار نقاشی امپرسیونیت بسیار جذاب خواهد بود که این مجموعه از بهترین ها به شمار میرود.
کلیسای قلب مقدس (Sacre Coeur Church)
کلیسای قلب مقدس یکی از مکان های محبوب و پرطرفدار شهر پاریس میباشد که مسقف با گنبدی به رنگ سفید است و بیننده را متحیر میکند.
کاخ شایو
کاخ شایو به خاطر نمایشگاه بین المللی در سال 1937 بنا نهاده شد. در 2بخش کناری کاخ شایو و بالکنی که مابین آنها واقع شده منظره ی رویایی را میتوان تماشا کرد که از آنجا رود سن, باغ های تروکادرو و برج ایفل نمای بسیار زیبایی دارد.
باغ تویلری
کاخ تویلری که یکی از کاخ های مهم سلطنتی فرانسه محسوب میشد که در سال 1871خراب شد, این کاخ در اطراف رود سن قرار داشت. کاخ تویلری در سال 1559 به دست معمار مشهور آن زمان به نام فیلیبرت دولورم و به فرمان کاترین دو مدیچی ساخته شد.