• باتومی

باتومی

برجهای باتومی گرجستان
هر شهر برای تعیین هویت شهروندانش نشانه‌هایی دارد که از آن به‌عنوان «نماد» یاد می‌شود. این نمادها که گاه جزو آثار باستانی یا طبیعی و گاه ساخته‌شده مثل برج ها هستند که به شهروندان هویت جمعی می دهند و در جذب گردشگران موثرند.
باتومی بهشت گرجستان
در سالهای اخیر گرجستان مورد توجه گردشگران زیادی واقع شده و مسافران بسیاری برای دیدن جاذبه های آن در قالب تور گرجستان به این کشور سفر می کنند . باتومی و تفلیس از مهمترین شهرهای توریستی گرجستان هستند و طیف وسیعی از امکانات گردشگری اعم از هتل ها ، رستوران ها ، مراکز تفریحی ، مکان های دیدنی و مراکز فرهنگی را در خود جای داده اند و اگر شما نیز قصد سفر به این کشور را دارید با ما همراه شوید تا با باتومی بهشت گرجستان آشنا گردید .
پارک دلفین ها در باتومی
گرجستان علی الخصوص باتومی در سال های اخیر مقصدی برای استراحت و تفریح گردشگران کشورهای مختلف بوده و با دیدنی ها و امکانات متنوع توانایی تبدیل شدن به یکی از برترین مقاصد توریستی را دارد . باتومی بهشت گرجستان بوده و از شهرهای ساحلی این کشور در کرانه های دریای سیاه به شمار می آید در این شهر جاذبه های مختلفی برای بازدید وجود دارد که پارک دلفین ها در باتومی یکی از معروف ترین آن هاست اگر دوست دارید با این مکان بیشتر آشنا گردید با سفر آفرین همراه باشید .
آکواریوم باتومی
کشور گرجستان به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد و همچنین فراهم کردن امکانات متنوع برای گردشگران می تواند به یکی از کشورهای توریستی تبدیل گردد هر چند که واقع شدن آن در نزدیکی کشورهایی چون ترکیه و دریای سیاه بی تاثیر نبوده و بر تعداد گردشگران آن افزوده است . در میان شهرهای گرجستان باتومی و تفلیس بیشترین گردشگر را دارد و جاذبه های موجود در این شهرها نیز بیشتر مورد بازدید قرار می گیرد . در ادامه آکواریوم باتومی (Batumi Aquarium) به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان معرفی می گردد با ما همراه باشید .
بنای عشق باتومی
بنای عشق ساخته ی Tamara Kvesifadzeاست که جنب اسکله ی باتومی قرار دارد این مجسمه ها روایت داستان زیبا و عاشقانه ی علی و نینو است.
تله کابین آرگو باتومی
تله کابین آرگو یکی از مکان های تفریحی باتومی است.
بلوار باتومی
بلوار باتومی یک ساحل پهناور زیبا و دیدنی به شمار می آید.
باغ گیاه شناسی باتومی
باغ گیاه شناسی باتومی یک باغ بسیار بزرگ و دیدنی و سرسبز می باشد است.
میدان اروپا باتومی
میدان اروپا یک میدان بزرگ و زیبا است که جزو اصلی ترین میدان های باتومی به شمار می آید.
میدان پیازا باتومی
یکی از مکان های زیبا در لیست جاذبه های گردشگری باتومی میدان پیازا (Piazza Square) است.
پارک معجزه باتومی
پارک معجزه یک مکان متفاوت با بسیاری از جاذبه های دیدنی در مرکز شهر باتومی
کلیسای جامع مادر مقدس باتومی
کلیسای جامع مادر مقدس یکی از زیبا ترین کلیساهای با بنای تاریخی باشکوه در باتومی
پل ماخونتستی باتومی
پل ماخونتسی یک پل جذاب و دیدنی میباشد که با استفاده از مواد اتشفشانی احداث شده .
پارک آبی باتومی
پارک آبی باتومی پارکی است با استخر و سرسره و کافی شاپ های متعدد که یک محیط جذاب و سر گرم کننده را برای عموم توریست ها فراهم کرده .
موزه باستان شناسی باتومی
موزه باستان شناسی از موزه های جذاب دارای آثار باستانی تاریخی که بسیاری از توریستان را به خود جذب میکند.
ستون های باتومی
ستون های باتومی تشکیل یک دروازه را داده اند که برای ورودی ساحل به دریا بوده در گذشته .
رستوران میمینو باتومی
یک رستوران مدرن سنتی در میدان پیازا که هروز به همراه کنسرت های زنده می باشد.
رستوران مونیخ باتومی
یک رستوران به سبک رستوران آلمانی به همراه فضای باز باغ سرسبز.
رستوران فان فان باتومی
این رستوران متعلق به نویسنده معروف گرجی می باشد . شامل 2 اتاق کاملا صمیمی می باشد .
ساحل سحرآمیز گرجستان
توریست ها در هر فصلی می توانند از سواحل گرجستان باتومی دیدن کنند واز بودن در آنجا لذت ببرند. در دوران امپراطوری شوروی ساحل گرجستان از بهترین سواحل بود و هنوز هم توریست های زیادی که به گرجستان سفر می کنند به ساحل می روند. در نزدیکی این بندر یک ساحل سحر آمیز وجود دارد که بسیار معروف است و اکثرا به نام ساحل مغناطیسی می شناسند. شنا کردن و آفتاب گرفتن در این ساحل جنبه درمانی نیز دارد ، چون ماسه های ساحلی گرجستان دارای مواد معدنی هستند که تاثیر درمانی بر روی بیماری های قلبی و عروقی و عصبی دارد. به اثبات رسیده که فقط دو منطقه در دنیا وجود دارد که این خاصیت درمانی را دارد یکی از آنها همین ساحل باتومی است. این شهر کوهستانی رودهای بسیاری از آن عبور می کنند.