کلیسا جامع نوتردام

shutterstock-166179710.jpg
shutterstock-166179710.jpg Catholic_Cathedral_Moscow_Night.jpg caption.jpg Cathedrale-Notre-Dame-parvis-nuit-630x405-C-Thinkstock.jpg Cathedrale-Notre-Dame-nuit-630x405-C-Thinkstock.jpg
با توجه به اینکه شهر پاریس جاذبه های بسیاری دارد کلیسای جامع نوتردام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کلیسا بیش از 700سال قدمت دارد و هر سال ده میلیون بازدیدکننده را به خود جلب میکند. این بنا در مرکز پاریس و در نزدیکی رود سن واقع شده است و از لحاظ معماری و تاریخی در جهان شهرت خاصی دارد.
کلیسا جامع نوتردام
کلیسای نوتردام شامل دو برج دوقلوست که هرکدام از آنها حدود هفتاد متر ارتفاع دارد که ناقوس این کلیسای تاریخی در برج سمت راستی واقع شده که برای به صدا درآوردن آن باید دویست پله ی سنگی که خالی از لطف نیست را بالا رفت, ناقوس کلیسای نوتردام بزرگترین و سنگین ترین ناقوس دنیاست و وزن آن سیزده تن میباشد.
کلیسا نوتردام پاریس
معنای لغت نوتردام به زبان فرانسوی بانوی ما میباشد.

این کلیسا متعلق به کاتولیک هاست که در حیاط آن حدودا یکصد مجسمه ی خیره کننده از حضرت مسیح, مریم مقدس و پادشاهان فرانسه در طول تاریخ و همچنین نقاشی های زیبایی روی دیوارها یا چوب که دربرگیرنده ی تصاویر مسیح است در سالن داخلی کلیسا قرار دارد. لازم به ذکر است که فضای داخلی کلیسای جامع نوتردام چنان متحیرکننده و خیره کننده است که بازدیدکنندگان را از زمان فارغ میکند و آنها حس میکنند که به قصری عظیم و تاریخی وارد شده اند.

pic714132310001