روستای لوفو لیماسول

lofou_village_limassol4safarafarin-qpr.jpg
lofou_village_limassol4safarafarin-qpr.jpg lofou_village_limassol6safarafarin-qpr.jpg lofou_village_limassol5safarafarin-qpr.jpg lofou_village_limassol3safarafarin-qpr.jpg lofou_village_limassol1safarafarin-qpr.jpg
در جزیره قبرس روستاهایی وجود دارد که با معماری منحصر به فرد و ساختار سنتی و قدیمی خود به شهرت رسیده و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند . لوفو یکی از این روستاهاست که با قدمتی چند صد ساله در فاصله 25 دقیقه ای شهر لیماسول واقع شده و با محیطی زیبا و آرام مقصدی مناسب برای تعطیلات می باشد . با ما همراه باشید تا در مورد روستای لوفو لیماسول (Lofou village in Limassol) بیشتر بدانید .
در باره روستای زیبا لوفو در لیماسول قبرس
روستای لوفو لیماسول در فاصله 26 کیلومتری شمال غربی لیماسول واقع شده و با یک پترن دایره ای بر روی تپه هایی با ارتفاع 780 متری از سطح دریا ساخته شده است . روستای لوفو به وسیله کوه هایی باریک و شیب دار احاطه شده و از گذشته های دور تا کنون دست نخورده باقی مانده است در واقع این روستا نمونه ای منحصر به فرد از دهکده ای سنتی در قبرس می باشد . لوفو که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید نام خود را از موقعیتش بر روی تپه گرفته و از دوران بیزانتین نام خود را حفظ نموده است . لوفو به عنوان یک روستای مهم معماری توسط یونسکو لیست شده و به سبب معماری زیبای خانه ها و خیابان های سنگفرش شده پیچ در پیچ معروف شده است .
سند معتبری که دقیقا به زمان اولیه ساخت این روستا اشاره کرده باشد موجود نیست اما بر اساس یافته های متعدد ، سکونت در این منطقه به عصر مس بر می گردد . نظر بر این است که روستای لوفو لیماسول چندین سال قبل از اینکه قبرس توسط فرانک ها در قرن دوازدهم اشغال گردد تاسیس شده بود . خانه های روستای لوفو قبرس غالبا از سنگ ساخته شده اند و سقف رنگی خانه ها شکوه و جذابیت ویژه ای به این منطقه بخشیده است . در حقیقت این روستای فوق العاده که در احاطه باغ ها و مزارع زیبا قرار دارد ، فرصت خوبی برای پیاده روی و تجربه زندگی سنتی قبرسی است .
پس از جنگ جهانی دوم جمعیت روستا به طور چشمگیری کاهش یافت چرا که ساکنان آن برای یافتن کار بهتر به یپسوناس در نزدیکی لیماسول نقل مکان نمودند . امروزه کمتر از 100 نفر به طور دائمی در این روستا ساکن هستند که این تعداد در دوره های شلوغ مانند کریسمس ، عید پاک و تابستان به 1500 نفر نیز می رسد . اطراف این روستای سنتی و دوست داشتنی با درختان بادام و انگور پوشیده شده و گردشگران تور قبرس در این روستا می توانند تعطیلاتی بدون دغدغه در محیطی آرام و بی سر و صدا داشته باشند .
جاذبه های گردشگری لیماسول در دهکده سنتی لوفو قبرس
همانگونه که بیان شد روستای لوفو قبرس عمده شهرت خود را از خانه های سنگی با سقف های رنگی و خیابان های پیچ در پیچ سنگفرش شده اش دارد . از جاذبه هایی که در این روستا وجود دارد می توان به موزه کوچک کشاورزی ، مدرسه قدیمی لوفو ، شیر آب سنتی الیتجی ، کلیسای روستا متعلق به قرن نوزدهم و کلیسای کوچک مختصص به الیاس پیامبر اشاره نمود . در اواخر سپتامبر روستائیان برداشت محصول را با ضیافت انگور جشن می گیرند که بازدیدکنندگان می توانند غذاهای محلی و سنتی درست شده با آب انگور را با تمام تعالیم آن مشاهده کنند .
pic328279210001