آماتوس باستان لیماسول

ancient_amathus_limassol5safarafarin-qpr.jpg
ancient_amathus_limassol5safarafarin-qpr.jpg ancient_amathus_limassol4safarafarin-qpr.jpg ancient_amathus_limassol3safarafarin-qpr.jpg ancient_amathus_limassol2safarafarin-qpr.jpg
پیشینه جزیره قبرس به هزاران سال قبل بر می گردد و شهرهای مختلف آن جاذبه هایی دیدنی از قبرس باستان را در خود جای داده اند . لیماسول به عنوان یکی از مهمترین شهرهای تاریخی این جزیره دارای دو سایت باستان شناسی کوریون باستان و آماتوس باستان است که هر کدام از این شهرهای باستانی جذابیت های زیادی برای علاقه مندان به تاریخ دارند . با ما همراه باشید تا در مورد آماتوس باستان قبرس (Ancient Amathus Limassol) بیشتر بدانید .
درباره شهر باستانی آماتوس در لیماسول قبرس
آماتوس باستان لیماسول به عنوان یک سایت باستان شناسی با ارزش ، در قبرس باستان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و امروزه باقی مانده های آن در سواحل جنوبی در نزدیکی آگیوس تیگوناس (Agios Tychonas) به چشم می خورد . آماتوس باستان که در فاصله حدود 24 مایلی غرب لارناکا و 6 مایلی شرق لیماسول واقع شده قدمتی طول و دراز داشته و در گذشته یکی از شهرهای سلطنتی قبرس بوده است . شهر باستانی آماتوس که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید در طول قرن ها به وسیله تعدادی از فاتحان مانند پارسیان ، بطلمی ها ، رومی ها و فینیقی ها به تسخیر در آمد و در نهایت در طول قرن هفتم به عنوان نتیجه ای از حمله اعراب تخریب و رها شد .
تاریخچه سایت باستان شناسی آماتوس قبرس
سایت باستان شناسی آماتوس قبرس (Amathus Archaeological Site) که از جاذبه های گردشگری لیماسول محسوب می گردد در فاصله 11 کیلومتری شرق لیماسول واقع شده و با قدمتی که به بیش از 1000 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد دیدنی های مختلفی را در خود جای داده است . بر اساس افسانه ها پادشاه کینیراس (King Kiniras) بنیانگذار شهر باستانی آماتوس قبرس بود و آن را درست در جایی که تسئوس (Theseus) زن باردارش ، آریادنه (Ariadne) ، را به منظور جنگ با مینیاتور رها کرد تاسیس نمود . الهه آفرودیت بعد از پافوس ، اینجا را سرزمین خود قرار داد ، به همین دلیل ویرانه های آماتوس نسبت به کوریون باستان بهتر نگهداری شده است .
از مهمترین جاذبه هایی که در این شهر خودنمایی می کنند می توان به خرابه های معبد آفرودیت و مقبره های تاریخی که قدمت ان ها به اوایل عصر آهن بر می گردد اشاره نمود . علاوه بر این بخشی از مناطق آکروپلیس و آگورا که شامل قسمت هایی از شهر بالا و پایین می باشد طی حفاری هایی که اخیرا انجام شده کشف گردید . همچنین لازم به ذکر است که بزرگترین گلدان سنگی جهان متعلق به قرن ششم قبل از میلاد بوده و با 14 تن وزن و 1.85 متر ارتفاع در آماتوس باستان لیماسول یافت شده است امروزه این گلدان در موزه لوور پاریس در معرض دید علاقه مندان قرار داده شده است .
بازدیدکنندگان و گردشگران تور قبرس می توانند با مشاهده گنجینه های نادر و زیبای باستان شناسی که برای قرن ها دفن شده بودند پیاده روی خود را در اطراف سایت باستانی آماتوس لذت بخش تر سازند . این سایت واقعا بزرگ است و علاقه مندان برای دیدن تمامی بخش های آن حداقل باید دو ساعت زمان اختصاص دهند . توجه کنید اگر در ماه های تابستان قصد بازدید از Amathus را دارید حتما به همراه خود آب مناسب و کلاه داشته باشید چرا که در این تایم هوا بسیار گرم است .
ساعت بازدید و بلیط ورودی به مجموعه آماتوس باستان قبرس
ساعت بازدید از این سایت میراث جهانی یونسکو در فصول مختلف متفاوت می باشد به طوری که علاقه مندان به تاریخ و شهر های باستانی در زمستان از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر ، در بهار از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر ، در تابستان از 8 صبح تا 7:30 عصر و در پاییز از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر می توانند به این سایت مراجعه کنند . مبلغ بلیط برای ورود به آماتوس باستان که از دیدنی های قبرس می باشد برای هر نفر 2.5 یورو است .
pic662279210001