جاذبه هایی که در بلغارستان نباید از دست داد

bulgaria-2.jpg
bulgaria-2.jpg maxresdefault-2.jpg Bulgaria-Sofia.jpg bolghar-3.jpg
موقعیت جغرافیایی، آب و هوای ، جاذبه های گردشگری بلغارستان
بلغارستان :
موقعیت جغرافیایی بلغارستان در جنوب شرقی اروپا می باشد. پایتخت آن صوفیه است. زبان مردم آن ترکی و بلغاری و نوشتار آنها سیربلی می باشد.سواحل بلغارستان دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. بلغارستان ریشه تاریخی دارد که از مهمترین شهرهای دیدنی آن صوفیا و وارنا می باشد.
وارنا :
وارنا در کناره دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا قرار گرفته که مهمترین بندر بلغارستان به شمار می رود. از شهرهای مهم اطراف آن می توان به دوبریخ ، شومن ، بورگاس اشاره کرد. این شهر سومین مرکز صنعتی بلغارستان به حساب می آید و در صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیر کشتی فعالیت چشمگیری دارد.

فرودگاه آن در 8 کیلومتری غرب وارنا قرار گرفته است . وسایل حمل و نقل آن تاکسی اختصاصی ، مینی بوس ، اتوبوس و اتوبوس برقی می باشد. تاکسی های اختصاصی زرد رنگ هستند و نرخ کرایه بر حسب تاکسی متر می باشد . نرخ تاکسی به ازای هر کیلومتر 5 تا 15 لوا در نظر گرفته شده که در روزهای تعطیل 30 درصد افزایش قیمت دارد.

جاذبه های توریستی :
کلیسای جامع واقع در مرکز شهر ، پارک باغ دریایی با تعدادی پلاژ ، موزه دلفین ها ، صومعه آلادژا ، موزه باستان شناسی ، باغ وحش ، آکواریوم ، دریاچه ، پارک آبی ، ساحلی وسیع با ماسه های طلایی در شمال وارنا ، تپه های پوشیده از درخت در کنار ساحل ، مرکز خرید وارنا مال ، مغازه های کوچک در بازارهای خیابانی و در سواحل وارنا ، اجاره تخت سایبان واتومبیل و موتورسیکلت و دوچرخه و اسب، انواع و اقسام حیوانات مانند طوطی ، میمون ، تمساح ، مار برای اجاره عکس گرفتن
صوفیا :
این شهر قدمت تاریخی 1000 ساله دارد که بین رشته کوه ها واقع شده که دارای خیابان های عریض ، پارک های زیبا ، ساختمان های جدید می باشد.
جاذبه های توریستی :
بولوار ویتوشا ، پارک آزادی ، کلیسای مدور ژرژ مقدس ، آب گرم معدنی ، کاخ سابق سلطنتی ، موزه ملی تاریخ
pic229269210001