فرودگاه صوفیه

sofia_airport1safarafarin-qpr.jpg
sofia_airport1safarafarin-qpr.jpg sofia_airport6safarafarin-qpr.jpg sofia_airport5safarafarin-qpr.jpg sofia_airport4safarafarin-qpr.jpg sofia_airport3safarafarin-qpr.jpg
یکی از مواردی که قبل از سفر به کشورهای خارجی باید درباره اش تحقیق نمود فرودگاه شهر مقصد است چرا که فرودگاه اولین مکانی است که گردشگران به محض ورود به یک کشور در آن پای می گذراند . بلغارستان نیز به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در قاره اروپا دارای چندین فرودگاه بین المللی است که فرودگاه صوفیه (Sofia Airport) اصلی ترین آن هاست . این فرودگاه یکی از پرترددترین فرودگاه های بلغارستان بوده و سالانه پروازهای متعددی به مقصد بسیاری از شهرهای داخلی و خارجی در ان انجام می پذیرد . اگر قصد دارید در تور بلغارستان شرکت کنید با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این پایانه هوایی بیشتر بدانید .
درباره فرودگاه بین المللی صوفیه
فرودگاه صوفیه اصلی ترین فرودگاه بین المللی کشور بلغارستان است که در قسمت شرقی شهر صوفیه و در فاصله 10 کیلومتری مرکز شهر واقع شده و سالانه مسافران زیادی از این فرودگاه برای جابجایی بین شهرهای داخلی و کشورهای خارجی استفاده می کنند . فرودگاه شهر صوفیه پایگاه اصلی ایر لاین های بی اچ ایر ، بلغاریا ایر ، بلغارین ایر چارتر ، رایانیر و ویز ایر بوده و با کد یاتای SOF دارای امکانات مناسب برای رفاه مسافران می باشد . این فرودگاه در ارتفاع 531 متری از سطح دریا قرار گرفته و باند آسفالتی آن 3600 متر طول دارد . این پایانه هوایی که در نیمه اول قرن بیستم به بهره برداری رسیده از نوع فرودگاه های همگانی بوده و سال به سال بر کیفیت پروازهای داخلی و خارجی ، امکانات رفاهی و تعداد مسافران جابجا شده آن افزوده شده است .
فرودگاه بین المللی شهر صوفیه در سال های 2014 تا 2016 میلادی به ترتیب 3815158 ، 4088943 و 4980387 مسافر داخلی و خارجی را جابجا نموده و بر طبق اعداد و ارقام سیر صعودی داشته است . لندن ، وین ، وارنا ، فرانکفورت ، مونیخ ، رم ، پاریس ، آتن ، میلان ، ورشو ، بروکسل ، استانبول و تل آویو از شلوغ ترین مسیرهای فرودگاه صوفیه هستند . از پرطرفدارترین ایرلاین های فعال در این فرودگاه بین المللی می توان به ویز ایر ، بلغاریا ایر ، رایانیر ، لوفت هانزا ، آسترین ایر لاینز ، ایزی جت ، ترکیش ایر لاینز ، بریتش ایرویز ، ایجین ایر لاینز و آلیتالیا اشاره نمود .
ترمینال های فرودگاه شهر صوفیه
این فرودگاه دارای دو ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی است که ترمینال شماره یک در نیمه اول قرن بیستم ساخته شده و در سپتامبر سال 1937 میلادی برای پذیرش پروازها بازگشایی شده است . این ترمینال بارها گسترش و بهبود یافته است که از جمله این عملیات ها می توان به بازسازی عمده سال 2000 اشاره نمود . ترمینال شماره دو به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های بلغارستان در دسامبر سال 2006 میلادی با ورود نمادین هواپیمایی بلغاریا ایر از بروکسل به بهره برداری رسید . این ترمینال دارای 7 پل هوایی ، 38 میز چک این ، 50 هزار متر مربع وسعت و پارکینگی با ظرفیت 820 اتومبیل می باشد . ترمینال 2 که در شرق ترمینال شماره یک واقع شده از آن به طور قابل توجهی بزرگتر بوده و دارای ظرفیت 2600000 مسافر در سال می باشد .
pic685759210001