قلعه بابا ویدا بلغارستان

baba_vida_fortress_bulgaria6safarafarin-qpr.jpg
baba_vida_fortress_bulgaria6safarafarin-qpr.jpg baba_vida_fortress_bulgaria5safarafarin-qpr.jpg baba_vida_fortress_bulgaria1safarafarin-qpr.jpg baba_vida_fortress_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg baba_vida_fortress_bulgaria2safarafarin-qpr.jpg
بلغارستان از نظر تاریخی پیشینه ای غنی دارد و با بودن تحت سلطه حکومت های مختلف از جمله بیزانس ، بلغاری و عثمانی در آن بناهای متعددی ساخته شده که امروزه به عنوان جاذبه های تاریخی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند . این ابنیه با ارزش تاریخی در جای جای بلغارستان به چشم می خورند که برخی از ان ها با جدابیت های خود شهرت بیشتری دارند . قلعه بابا ویدا بلغارستان (Baba Vida Fortress Bulgaria) در شمال غربی این کشور واقع شده و علاقه مندان به بناهای مربوط به قرون وسطی با بازدید از آن می توانند یکی از بهترین قلعه های بلغارستان را نظاره گر باشند . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این قلعه بیشتر بدانید .
درباره قلعه تاریخی بابا ویدا در بلغارستان
امروزه قلعه بابا ویدا بلغارستان کاربری موزه داشته و به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی شهر ویدین (Vidin) مورد بازدید گردشگران تور بلغارستان قرار می گیرد . قلعه بابا ویدا یکی از چند قلعه قرون وسطایی در بلغارستان است که به خوبی تا به امروزه حفظ و نگهداری شده است بدین منظور این قلعه در گذر زمان بارها مورد بازسازی قرار گرفته است . این قلعه که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید در شمال غربی این کشور و در شمال شرقی شهر ویدین واقع شده و با قدمتی بیش از 1000 سال در ادوار مختلف کاربری های متفاوتی داشته است به طور مثال از این قلعه تاریخی در دوران عثمانی به عنوان انبار سلاح ، زندان و محلی برای اقامت Osman Pazvantoğlu استفاده می شده است . توجه داشته باشید که قلعه بابا ویدا یا موزه بابا ویدا بلغارستان از اواخر قرن هجدهم دیگر برای اهداف دفاعی مورد استفاده قرار نگرفته است .
اطلاعاتی در مورد قلعه بابا ویدا در شهر ویدین بلغارستان
قلعه باستانی Baba Vida که به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان در شمال غرب این کشور به شهرت رسیده در قرن دهم میلادی بنا شده و در طول عمر خود با انواع حملات و محاصره ها مواجه شده است . قلعه بابا ویدا بلغارستان که یکی از قدیمی ترین و زیباترین قلعه ها در جنوب شرقی اروپاست در ارتفاع 39 متری از سطح دریا قرار گرفته و در طول قرون وسطی به عنوان اصلی ترین تاسیسات دفاعی ویدین ایفای نقش نموده است . این سایت تاریخی دارای یک حیاط اندرونی و بیرونی است که بارها ترمیم شده است .
بنای بابا ویدا به یک افسانه متصل است ، پادشاه آن دوران دارای 3 دختر با نام های ویدا (Vida) ، کولا (Kula) و گامزا (Gamza) بوده و قبل از مرگ ، پادشاه تصمیم می گیرد سرزمین تحت سلطه خود را در میان این سه دختر تقسیم نماید . به ویدا که دختر ارشد پادشاه بود ویدین و سرزمین های شمالی تا Carpathians داده شد ، به کولا بخش هایی شامل زاجکار (Zaječar) و دره تیموک (Timok Valley) اعطا شد و به گامزا سرزمین های غربی تا موراوا (Morava) واگذار شد . اگر چه کولا و گامزا ازدواج کردند اما ویدا از این امر خودداری نمود و زمان خود را به ساخت قلعه اختصاص داد .
pic263759210001