صومعه روژن در ملنیک بلغارستان

rozhen_monastery_bulgaria6safarafarin-qpr.jpg
rozhen_monastery_bulgaria6safarafarin-qpr.jpg rozhen_monastery_bulgaria5safarafarin-qpr.jpg rozhen_monastery_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg rozhen_monastery_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg rozhen_monastery_bulgaria1safarafarin-qpr.jpg
بلغارستان یکی از مقاصد ایده آل برای سفرهای خارجی است چرا که علاوه بر مناسب بودن قیمت تور بلغارستان ، این کشور دارای طبیعتی زیبا ، سواحل شنی تمیز در کرانه های دریای سیاه ، بناهای تاریخی و باستانی متعدد ، مراکز تفریحی و امکانات مناسب گردشگری است و با توجه به این گزینه ها هر ساله گردشگران بسیاری به این کشور اروپایی سفر می کنند . یکی از ابنیه قدیمی و دیدنی این کشور ، صومعه روژن در ملنیک بلغارستان (Rozhen monastery Bulgaria) است که امروزه به عنوان یادگاری از قرن سیزدهم مورد بازدید قرار می گیرد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این صومعه و شهر ملنیک بیشتر بدانید .
درباره صومعه روژن بلغارستان
صومعه روژن در ملنیک بلغارستان در جنوب غربی این کشور در استان بلاگووگراد واقع شده و یکی از معدود صومعه های قرون وسطی بلغاری است که تا کنون به خوبی حفظ شده است . صومعه روژن که در میان کوه های پیرین قرار گرفته بزرگترین صومعه در این منطقه بوده و با نقاشی های ارزشمندش در میان گردشگران محبوب شده است . این صومعه که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید با قدمتی که بر طبق یافته های باستان شناسی به قرن سیزدهم بر می گردد در 6 کیلومتری جنوب شرقی ملنیک واقع شده و در گذر سال ها چندین بار مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفته تا به شکل کنونی برای علاقه مندان به ابنیه تاریخی حفظ گردد .
اولین ساختمان از صومعه روژن در بلغارستان در نیمه اول قرن سیزدهم بنا شد و در سال ها و قرن های بعد بر وسعت ، جذابیت و بخش های مختلف آن افزوده شد . کلیسای صومعه Rozhen قبل از قرن 15 بنا شده و در 1597 نقاشی شده است که برخی از این نقاشی ها با مراقبت های بسیار تا به امروز حفظ شده اند . در سال 1611 نمای جنوبی رنگ آمیزی شد و با آتش گرفتن صومعه بین سال های 1662 و 1674 کتابخانه این مجموعه از بین رفت و بیشتر ساختمان های آن آسیب دید تا اینکه بالاخره در طی قرن بعد (1732-1715) با کمک های مالی بلغاری های ثروتمند از سراسر کشور این صومعه به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان مورد بازسازی اساسی قرار گرفت .
اطلاعاتی در مورد شهر ملنیک بلغارستان
شهر ملنیک بلغارستان (Melnik Bulgaria) در جنوب غربی کوه های پیرین در 20 کیلومتری شمال مرز بلغارستان و یونان واقع شده و با کمتر از 400 نفر جمعیت کوچکترین شهر بلغارستان لقب گرفته است . ملنیک در ارتفاع 440 متری از سطح دریا قرار گرفته و با آب و هوایی مدیترانه ای دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد می باشد . در این شهر کوچک معماری و شکل ساختمان ها جذاب بوده و برخی از آن ها از ارزش تاریخی و فرهنگی برخوردار می باشند . نوشیدنی های این منطقه در سراسر جهان شهرت دارند و یکی از دلایلی که گردشگران تور بلغارستان به این شهر کوچک سفر می کنند نوشیدنی های خاص و طعم دار آن است . گردشگران در این شهر می توانند پیاده روی کنند ، برای ساعت ها در کافه های محلی نشسته و نوشیدنی بنوشید و از بناهای تاریخی آن مانند صومعه روژن که با نقاشی های گچی زیبا و دست نخورده‌ تزئین شده دیدن کنند .
pic253559210001