پارک ملی ریلا بلغارستان

rila_national_park_bulgaria2safarafarin-qpr.jpg
rila_national_park_bulgaria2safarafarin-qpr.jpg rila_national_park_bulgaria5safarafarin-qpr.jpg rila_national_park_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg rila_national_park_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg
تور بلغارستان یکی از بهترین و به صرفه ترین تورهای اروپایی است که گردشگران با انتخاب این تور می توانند علاوه بر بازدید از شهرها و ابنیه تاریخی متعدد لذت بردن از طبیعت زیبا و چشم اندازهای فوق العاده را در برنامه خود داشته باشند . بلغارستان دارای سه پارک ملی بزرگ و پهناور است که پارک ملی ریلا بلغارستان (Rila National Park Bulgaria) بزرگترین آن ها محسوب می گردد . با سفر آفرین همراه باشید تا با این منطقه محافظت شده آشنا گردید .
درباره پارک ملی ریلا در بلغارستان
پارک ملی ریلا بلغارستان بزرگترین پارک ملی موجود در این کشور است که در محدوده کوه ریلا در جنوب غربی بلغارستان واقع شده و دارای چشم اندازهایی زیبا و خیره کننده می باشد . این منطقه در 24 فوریه 1992 به منظور حفاظت از اکوسیستم های طبیعی و گونه های جانوری و گیاهی موجود در آن به عنوان پارک ملی معرفی شد . این پارک که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می اید در محدوده ای به وسعت 810.46 کیلومتر مربع گسترده شده و 4 ایالت از 28 استان بلغارستان را تحت پوشش خود قرار داده است .
اطلاعاتی در مورد منطقه حفاظت شده ریلا در بلغارستان
در گستره این پارک ارتفاع بین 800 متر تا 2925 متر متغیر است به طوری که کمترین ارتفاع این منطقه مربوط به نزدیکی بلوآووگراد با حدود 800 متر بالاتر از سطح دریا و بیشترین ارتفاع مربوط به قله Musala (بالاترین قله در شبه جزیره بالکان) با ارتفاع 2925 متر بالاتر از سطح دریا می باشد . در پارک ملی ریلا 120 دریاچه یخبندان وجود دارد که هفت دریاچه ریلا از شاخص ترین آن ها می باشد . این منطقه سرچشمه چندین رودخانه پر آب مانند ماریتسا طولانی ترین رودخانه بالکان و ایسکار طولانی ترین رودخانه بلغارستان می باشد .
پارک ملی ریلا بلغارستان یکی از بزرگترین و ارزشمندترین مناطق حفاظت شده در اروپا است و دارای گونه های مختلف گیاهی و جانوری می باشد . حدود 66 درصد از مساحت کل این منطقه یعنی 534.81 کیلومتر مربع را جنگل ها اشغال کرده اند . در این منطقه محافظت شده که خود از دیدنی های بلغارستان محسوب می گردد حدود 1400 گونه از گیاهان عروقی ، 282 گونه از قارچ ها و 130 گونه از جلبک های آب شیرین وجود دارد . از انواع گونه های حیوانی موجود در Rila National Park می توان به 48 گونه از پستانداران ، 99 گونه از پرندگان ، 20 گونه از خزندگان و دوزیستان ، 5 گونه از ماهی ها و همچنین 2934 گونه از بی مهرگان اشاره نمود .
pic050259210001