حمام رومی آنکارا

roman_baths_of_ankara6safarafarin-qpr.jpg
roman_baths_of_ankara6safarafarin-qpr.jpg roman_baths_of_ankara5safarafarin-qpr.jpg roman_baths_of_ankara3safarafarin-qpr.jpg roman_baths_of_ankara2safarafarin-qpr.jpg
کشور ترکیه به سبب پیشینه غنی خود دارای جاذبه های تاریخی متعددی است که این جاذبه ها در شهرهای مختلف این کشور پراکنده شده اند . این کشور قرن ها تحت سلطه رومی ها ، سلجوقیان ، بیزانسیون و عثمانی بوده و هر کدام از این امپراتوری ها در زمان حکومت خود بناهای مختلفی احداث نموده اند که برخی از ان ها در گذر زمان از بین رفته و به خرابه تبدیل شده اند و برخی دیگر نیز هنوز پا بر جا بوده و به فعالیت خود ادامه می دهند . یکی از این جاذبه های تاریخی ، حمام رومی آنکارا (Roman Baths of Ankara) است که در قسمت قدیمی شهر واقع شده و سالانه هزاران بازدیدکننده دارد . با ما همراه باشید تا در مورد این سایت باستانی بیشتر بدانید .
درباره حمام رومی های آنکارا
چیزی حدود 80 سال از کشف حمام رومی آنکارا می گذرد و این اثر برجسته به سبب قدمت و دوره ساخت خود در میان علاقه مندان به موزه ها و سایت های باستانی جایگاه ویژه ای دارد . حمام رومی های آنکارا در واقع بقایای مخروبه یک مجتمع حمام روم باستان است که در آنکارا واقع شده و طی حفاری های متعددی که بین سال های 1937 تا 1944 در این منطقه انجام شده کشف گردیده است . این خرابه تاریخی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در منطقه اولوس آنکارا واقع شده و امروزه به عنوان موزه ای در هوای آزاد مورد بازدید همگان قرار می گیرد .
تاریخچه حمام رومی ها در آنکارا
رومی ها در نیمه اول قرن سوم در سرزمین هایی که تحت سلطه انان بوده معمولا مجموعه حمام هایی توسط امپراطوری روم ، «کاراکالا» به افتخار خدای پزشکی یعنی «آسکلپیوس» بنا کرده اند که امروزه به عنوان جاذبه ای تاریخی مورد بازدید گردشگران و علاقه مندان به تاریخ قرار می گیرند . حمام رومی آنکارا در خیابان چانکری (Cankiri) بین میدان اولوس و میدان ییلدیریم بایزید (Yildirim Bayezid) قرار گرفته و با قدمتی بیش از 17 قرن دارای بخش های مختلف می باشد . Roman Baths از جاذبه های گردشگری آنکارا است و بر طبق سکه ها ، سنگ نوشته ها و سرستون های قرنتی که طی حفاری های قرن بیستم پیدا شده اند سال ساخت این مجموعه بین سال های 211 و 217 روایت شده است .
این مجموعه تاریخی با ابعاد 120 متر در 80 متر از بخش های مختلفی چون اتاق سرد ، اتاق ولرم و اتاق گرم تشکیل شده است و گردشگران تور ترکیه و تور آنکارا در بازدید از این مکان دیدنی می توانند از سیستم گرمایش قدیمی و اتاق مخصوص پوشیدن لباس ان دیدن نمایند . اتاق سرد دارای یک استخر و یک اتاق رخت کن می باشد . اتاق گرم مکانی برای استحمام و سونا است و اتاق ولرم نیز معمولا برای استراحت کاربرد داشته است .
گردشگران تور آنکارا برای بازدید از این مجموعه باستانی که همه روزه پذیرای علاقه مندان می باشد باید مبلغ 5 لیر به عنوان وروردی بپردازند . حمام رومی های آنکارا در تابستان ها از ساعت 8:30 صبح تا 7 عصر و در زمستان ها از 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر قابل بازدید می باشد .
pic930259210001