پارک جنگلی آتاتورک آنکارا

atat-rk_forest_farm_and_zoo2safarafarin-qpr.jpg
atat-rk_forest_farm_and_zoo2safarafarin-qpr.jpg atat-rk_forest_farm_and_zoo1safarafarin-qpr.jpg atat-rk_forest_farm_and_zoo3safarafarin-qpr.jpg atat-rk_forest_farm_and_zoo5safarafarin-qpr.jpg
یکی از دلایل انتخاب ترکیه برای سفر ، طبیعت زیبا و فوق العاده آن می باشد چرا که قرار گرفتن در طبیعت جذاب همراه با چشم اندازهای شگفت انگیز و استشمام هوای تازه روح را جلا داده و به انسان آرامش می بخشد . شهر آنکارا نیز از این امر مستثنی نبوده و دارای چندین پارک و منطقه جنگلی با درختان سر به فلک کشیده و گونه های مختلف گیاهی است . اگر در سفر به آنکارا علاقه داشتید زمانی را در دامان طبیعت سپری کنید پارک جنگلی آتاتورک آنکارا (Atatürk Forest Farm and Zoo) گزینه بسیار مناسبی است . با ما همراه باشید تا در مورد این منطقه تفریحی بیشتر بدانید .
درباره پارک جنگلی آتاتورک آنکارا
پارک جنگلی آتاتورک آنکارا یکی از مناطق تفریحی در پایتخت ترکیه است که با قسمت های مختلف و زیبائی های چشم نواز هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند . پارک جنگلی آتاتورک به عنوان منطقه گسترده تفریحی و زراعتی زیر نظر وزارت کشاورزی و امور روستایی ترکیه فعالیت می کند و دارای بخش هایی چون باغ وحش ، چند مزرعه کوچک کشاورزی ، گلخانه ها ، رستوران ها ، مزارع تولید لبنیات و کارخانه های آبجو سازی می باشد . این پارک جنگلی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید این امکان را به گردشگران تور آنکارا می دهد تا علاوه بر لذت بردن از هوای تازه و محیط جذاب پارک جنگلی آنکارا ، از باغ وحش مجموعه دیدن کنند و از محصولات تولیدی در مزارع آن استفاده نمایند . چندین کیلومتر مسیر جداگانه پیاده روی و دوچرخه سواری با چشم انداز های زیبا از جاذبه های فوق العاده این پارک جنگلی محسوب می گردد .
مزرعه جنگلی و باغ وحش آتاتورک در آنکارا
مزرعه جنگلی آنکارا در سال 1925 میلادی به عنوان یکی مزرعه خصوصی توسط مصطفی کمال آتاتورک تاسیس شده است . این مزرعه که از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد در سال 1937 به دولت ترکیه واگذار شد تا به عنوان مکانی برای تفریح و گردش مورد استفاده عموم قرار گیرد . در پارک و مزرعه جنگلی آتاتورک بنایی مشابه خانه ای که آتاتورک در زمان امپراتوری عثمانی در سال 1881 در Selânik در آن به دنیا آمده ساخته شده و به عنوان یکی از دیدنی های آنکارا مورد بازدید قرار می گیرد . بازدیدکنندگان می توانند از محصولات مزرعه مانند آبجو قدیمی ، محصولات لبنی تازه ، بستنی ، رول گوشت و کباب ساخته شده در زغال چوب در یک رستوان سنتی (Merkez Lokantası ، رستوران مرکزی) و مناطق دیگر اطراف مزرعه لذت ببرند .
باغ وحش آنکارا که جزئی از پارک جنگلی آتاتورک می باشد در سال 1933 تاسیس شده و در زمینی به وسعت 32 هکتار گسترده شده است . اگر در سفر به آنکار سری به این باغ وحش بزنید آکواریوم و برخی از گربه سانان ، پرندگان مختلف ، میمون ها ، گوریل و مارها را مشاهده خواهید کرد . توجه داشته باشید که در باغ وحش پارک آتاتورک آنکارا گربه های نژاد آنگورا پرورش یافته و به فروش می رسند . از جمله نقاطی که در تور تفریحی آنکارا نباید از دست بدهید بازدید از این مکان زیبا و خاطره انگیز است.
pic963549210001