گالری هنر ملی بلغارستان

national_art_gallery_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg
national_art_gallery_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg national_art_gallery_bulgaria2safarafarin-qpr.jpg national_art_gallery_bulgaria6safarafarin-qpr.jpg national_art_gallery_bulgaria5safarafarin-qpr.jpg
در کشور اروپایی بلغارستان علی الخصوص صوفیه چندین موزه و گالری هنری وجود دارد که علاقه مندان به هنر و تاریخ با مراجعه به آن ها می توانند طیف گسترده ای از آثار نفیس و ارزشمند را شاهد باشند . گالری هنر ملی بلغارستان (National Art Gallery Bulgaria) یکی از این اماکن دیدنی است که در بخش مرکزی صوفیه واقع شده و هزاران قطعه از هنر بلغاری را به نمایش گذاشته است . اگر تمایل دارید در مورد این گالری هنری بیشتر بدانید با سفر آفرین تا انتها همراه باشید .
درباره گالری هنر ملی صوفیه
گالری هنر ملی بلغارستان نه تنها مجموعه ای از هنر احیای معاصر و ملی در معرض دید عموم قرار داده بلکه بزرگترین کلکسیون از نقاشی های قرون وسطی را نیز در خود جالی داده است . گالری هنر ملی که در میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ ، بزرگترین میدان صوفیه واقع شده بیش از 80 سال قدمت دارد و آثار ارائه شده در آن در بلغارستان بی نظیر می باشد . این گالری که از جاذبه های گردشگری صوفیه به شمار می آید در سال 1934 میلادی تشکیل شده و هم اکنون در محل کاخ سلطنتی سابق بلغارستان پذیرای علاقه مندان می باشد . این گالری دیدنی 12 سال بعد از تاسیس در سال 1946 به مکان کنون منتقل شده و با بخش های مختلف خود هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند .
گاری هنر ملی صوفیه که از جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب می گردد خانه ای برای بیش از 50 هزار قطعه از هنر بلغاری است و کاخی که این گالری در آن واقع شده نمونه ای از معماری امپراتوری دوم می باشد . توجه داشته باشید که کاخ سلطنتی سابق بلغارستان در دو مرحله ساخته شده است مرحله اول بین سال های 1880 و 1882 میلادی در دوران حکومت شاهزاده الکساندر باتنبرگ ، زمانی که معماران اتریش-مجارستان زیر نظر ویکتور رومپلمایر بر روی ساختمان کار می کردند بنا شد و در دسامبر سال 1882 نیز به بهره برداری رسید . در مرحله دوم نیز همزمان با دوران حکومت شاهزاده فردیناند (بعد تزار) ساخت و ساز بال شرقی کاخ توسط معمار وینی به نام فردریش گرونانگر به سبک نئو باروک انجام شد .
پس از لغو سلطنت و ایجاد یک دولت کمونیستی در بلغارستان از جنگ جهانی دوم ، بسیاری از کاخ به گالری هنر ملی که ساختمان آن در حملات هوایی در سال 1943 و 1944 نابود شده بود اختصاص یافت . همانگونه که بیان شد در این گالری که از دیدنی های صوفیه برای گردشگران تور بلغارستان می باشد بیش از 4 هزار آیکون از نقاشی های قرون وسطی به نمایش در امده است . بخش هنر قرون وسطی در سال 1965 تشکیل شده است .
ساعت کاری و بلیط موزه هنر ملی بلغارستان
موزه یا گالری هنر ملی روزهای دوشنبه بسته است ولی در دیگر روزهای هفته به فعالیت می پردازد . این گالری شگفت انگیز صبح ها ساعت 10 درهای خود را به روی علاقه مندان گشوده و تا 6 عصر باز می باشد توجه داشته باشید که بلیط فقط تا 17:30 به فروش می رسد . بلیط ورودی به این گالری برای بزرگسالان 6 لوا و برای دانش آموزان و سالمندان 3 لوا می باشد .
pic162539210001