پیست اسکی بانسکو بلغارستان

bankso1safarafarin-qpr.jpg
bankso1safarafarin-qpr.jpg bankso5safarafarin-qpr.jpg bankso3safarafarin-qpr.jpg bankso2safarafarin-qpr.jpg bankso6safarafarin-qpr.jpg
بلغارستان به سبب داشتن کوه های مرتفع و امکانات مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای ورزش اسکی است و سالانه علاقه مندان بسیاری برای انجام این ورزش مفرح به این کشور سفر می کنند . در این کشور اروپای جنوب شرقی چندین پیست اسکی با کیفیت وجود دارد که هر کدام با ویژگی ها و امکانات رفاهی مناسب از محبوبیت ویژه ای در میان ورزش دوستان برخوردار می باشند . پیست اسکی بانسکو بلغارستان به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین پیست های موجود در بلغارستان و حتی اروپا دارای 75 کیلومتر مسیر اسکی و 16 بالابر می باشد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد بانسکو و پیست با کیفیت آن بیشتر بدانید .
درباره شهر بانسکو بلغارستان و پیست اسکی آن
بانسکو (Bankso) شهری است در جنوب غربی بلغارستان که در پای کوه پیرین در ارتفاع 925 متری از سطح دریا واقع شده و بیشتر به سبب داشتن بزرگترین پیست اسکی بلغارستان شهرت یافته است . این شهر در استان بلاگووگراد در فاصله 160 کیلومتری صوفیه قرار گرفته و علاوه بر پیست اسکی دارای چندین جاذبه دیدنی دیگر مانند پارک ملی پیرین بلغارستان می باشد . امروزه این شهر به یکی از مراکز بین المللی برای گردشگری در فصول تابستان و زمستان تبدیل شده و با قله های کوه در نزدیکی شهر ، دریاچه های متعدد و جنگل کاج قدیمی یکی از نقاط محبوب برای تفریح و گردش به شمار می اید .
پیست اسکی بانسکو بلغارستان
سهم بلغارستان در گردشگری زمستانی اروپا به طور پیوسته در حال افزایش است و پیست اسکی بانسکو بلغارستان با استراحتگاه های معروف فرانسه و سوئیس در هزینه های پایین تر رقابت می کند . پیست اسکی بانسکو که از جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد در تمام فصول جذاب بوده و امکانات بسیار عالی برای اسکی و اسنوبرد برای گردشگران تور بلغارستان فراهم کرده است . با وجود چندین پیست در نقاط مختلف بلغارستان این پیست حرف اول را می زند و با پوشش برف قابل اعتماد از 15 ماه دسامبر تا 15 ماه می دارای طولانی ترین فصلی اسکی در این کشور می باشد . در سال های اخیر با توجه به بهبود زیرساخت ها ، احداث هتل های لوکس و افزودن امکانات رفاهی متعدد این منطقه به مقصد بسیاری از گردشگران زمستانی که به دنبال هیجان هستند مبدل شده است .
بانسکو در ارتفاع 925 متری از سطح دریا واقع شده اما پیست اسکی آن تا ارتفاع 2600 متری امتداد یافته و در مجموع دارای 75 کیلومتر مسیر اسکی می باشد . توجه داشته باشید که این مسیر شامل 35 کیلومتر مسیر ساده ، 37 کیلومتر مسیر متوسط و 3 کیلومتر مسیر دشوار است . در پیست اسکی Bankso بلغارستان در کل 16 بالابر تعبیه شده که اسکی بازان با استفاده از ان ها می توانند خود را به ابتدای مسیر رسانده و اسکی خود را از ارتفاع بالا شروع کنند . در ریزورت بانسکو چندین رستوران وجود دارد که گردشگران با مراجعه به آن ها می توانند غذاهای بین المللی خوشمزه را سرو نمایند . همچنین چندین فروشگاه ، هتل و کلینیک کمک های اولیه نیز در این منطقه گنجانده شده است . علاقه مندان به اسکی با شرکت در تور اسکی بانسکو بلغارستان می توانند خود را به این منطقه فوق العاده رسانده و از زیبائی های منطقه استفاده کنند هر چند که سفر به این منطقه به فصل مناسب برای اسکی محدود نمی گردد و در زمان های دیگر نیز مملو از توریست و گردشگر می باشد .
pic262439210001