میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه

prince_alexander_of_battenberg_square4safarafarin.jpg
prince_alexander_of_battenberg_square4safarafarin.jpg prince_alexander_of_battenberg_square2safarafarin.jpg prince_alexander_of_battenberg_square5safarafarin.jpg prince_alexander_of_battenberg_square3safarafarin.jpg
در شهر صوفیه نیز همانند دیگر شهرهای جهان میادین مختلفی وجود دارد که تعدادی از میدان ها به سبب قدمت ، اندازه ، ویژگی های ظاهری ، موقعیت مکانی و یا حتی سازه ای که در ان ها تعبیه شده از بقیه موارد مشهور تر بوده و اغلب گردشگران بسیاری به خود می بینند . یکی از این میادین ، میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه (Prince Alexander of Battenberg Square) است که به سبب اندازه بزرگش شهرت یافته است . با سفر آفرین تا انتها همراه باشید تا در مورد موقعیت و تاریخچه این میدان بیشتر بدانید .
درباره میدان بزرگ شاهزاده الکساندر باتنبرگ در صوفیه
میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه میدانی است که به تعدادی از دیدنی های بلغارستان مانند سیتی گاردن ، گالری هنر ملی ، تئاتر ملی ایوان وازوف و موزه ملی تاریخ طبیعی نزدیک بوده و موقعیت آن در قسمت مرکزی صوفیه سبب شده تا گردشگران تور بلغارستان از ان بازدید کنند . میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ که با نام میدان باتنبرگ نیز شناخته می شود به عنوان بزرگترین میدان صوفیه ، پایتخت بلغارستان مکانی مناسب برای کنسرت های موسیقی و رویدادهای محلی است و در گذر سال ها شاهد عینی بسیاری از تظاهرات ، راهپیمایی ها و تجمعات دیگر بوده است . این میدان که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید به سبب اولین شاهزاده بلغارستان مدرن ، الکساندر جوزف باتنبرگ به این نام خوانده می شود . به یاد داشته باشید که فواره های این میدان که مجسمه ای را در وسط خود احاطه نموده اند ، منظره ای دل انگیز را ایجاد می نمایند .
تاریخچه میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ ، بزرگترین میدان شهر صوفیه
همانگونه که بیان شد این میدان بزرگ به تعدادی از جاذبه های گردشگری صوفیه نزدیک بوده و گردشگران تور بلغارستان بعد از بازدید از این اماکن دیدنی و همچنین این میدان معروف می توانند ساعتی را در سیتی گاردن صوفیه که از قدیمی ترین پارک های عمومی این شهر می باشد به استراحت و استفاده از فضای زیبای آن سپری کنند . در زمانی که کمونیست ها بر بلغارستان حکومت داشتند میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه به عنوان نماد و یادبودی از کودتای دولت کمونیست در نهم سپتامبر 1944 با نام میدان نهم سپتامبر شناخته می شد و قبل از این واقعه نیز به دلیل نزدیکی به کاخ سلطنتی سابق شهر صوفیه با نام میدان تزار شهرت یافته بود .
میدان شاهزاده Alexander of Battenberg که از دیدنی های صوفیه محسوب می گردد از سال 1949 تا سال 1999 محل آرامگاه بزرگ جورج دیمیتروف بود . از جورج دیمیتروف به عنوان یک سیاستمدار کمونیستی و اولین رهبر کمونیستی بلغارستان از سال 1946 تا 1949 نام برده می شود . گردشگران با مراجعه به این میدان می توانند از برنامه هایی چون کنسرت ها ، فستیوال ها ، رژه ارتش در روز سنت جورج و ... که در زمان هایی خاص برگزار می گردد بازدید نموده و از بودن در میان مردم خونگرم بلغارستان لذت ببرند .
pic653339210001