دهکده روپیت بلغارستان

bulgaria_rupite2safarafarin-qpr.jpg
bulgaria_rupite2safarafarin-qpr.jpg bulgaria_rupite6safarafarin-qpr.jpg bulgaria_rupite5safarafarin-qpr.jpg bulgaria_rupite4safarafarin-qpr.jpg
بلغارستان کشوری است که در سال های اخیر به دلیل مناسب بودن قیمت تورهای برگزار شده به مقصد این کشور ، طبیعت زیبا ، جاذبه های گردشگری متنوع و امکانات مناسب مورد توجه ایرانیان واقع شده است . در جای جای این کشور اماکن دیدنی مختلفی برای بازدید وجود دارد که به طور حتم گردشگران باید برای تمامی ساعات سفر خود برنامه ریزی داشته باشند تا بتوانند بهترین ها را از نزدیک ببینند . با سفر آفرین همراه باشید تا با دهکده روپیت بلغارستان (Bulgaria Rupite) که از مناطق محافظت شده این کشور می باشد بیشتر آشنا گردید .
درباره دهکده روپیت در بلغارستان
دهکده روپیت بلغارستان با بیش از 9.2 کیلومتر وسعت در فاصله 140 کیلومتری صوفیه در جنوب غربی بلغارستان واقع شده و یکی از مناطق محافظت شده این کشور به شمار می اید . عمده شهرت دهکده روپیت به دو دلیل می باشد یکی به سبب وجود چشمه های آبگرم و دیگری مقبره پیشگوی بزرگ ، بابا وانگا . این دهکده که از جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد بیش از 1000 نفر جمعیت دارد و هر ساله با جذابیت های خود هزاران گردشگر را به سوی خود جذب می کند . روپیت منطقه ای است که در دامنه شرقی کوه های کوژاه قرار گرفته و غالبا از سنگ های آتشفشانی تشکیل شده است . این دهکده دارای طبیعی زیبا همراه با منابع غنی گیاهان مدیترانه ای است . گونه های جانوری موجود در آن نیز قابل توجه بوده و برخی از گونه های نادر و در حال انقراض در این منطقه دیده شده اند .
این منطقه دارای آب و هوایی انتقالی-مدیترانه ای است لذا این شرایط جوی سبب رشد گیاهان مدیترانه ای و وجود گونه های جانوری گرما دوست شده است . جنگل های روپیت به طور عمده از صنوبر سفید پوشیده شده و 201 گونه از پرندگان در این منطقه زندگی می کنند . همچنین در این دهکده تعدادی از گونه های کمیاب پرندگان به چشم می خورند و علت آن قرار گرفتن این دهکده در مسیر مهاجرت پرندگان می باشد . گردشگران تور بلغارستان اگر به دنبال مکانی آرام ، ساکت و امن برای گذراندن تعطیلات و چند روز بی دغدغه هستند دهکده Rupite گزینه ای مناسب می باشد .
دیدنی های بلغارستان در دهکده روپیت
منطقه زیبا و دیدنی روپیت بلغارستان در فاصله 12-10 کیلومتری شمال شرق پتریچ (Petrich) و سمت راست رودخانه استرما واقع شده و حفاظت و نظارت بر این دهکده بر عهده شهرداری پتریچ می باشد . همانگونه که بیان شد یکی از دلایل اصلی شهرت این منطقه بین مردم بومی و گردشگران تور بلغارستان ، داشتن چشمه های آبگرم معدنی با ویژگی درمانی است که با دمای 74 درجه سانتیگراد و ظرفیت تخلیه 35 لیتر بر ثانیه از جاذبه های روپیت می باشد . کلیسای سنت پتکای بلغارستان که در سال 1994 بدون رعایت اصول و قوانین کلیساهای ارتدوکس در این دهکده بنا شده با نقاشی هایی زیبا در فضای داخلی خود در میان گردشگران محبوب گشته و به یکی از جاذبه های گردشگری روپیت تبدیل شده است .
همچنین مقبره بابا وانگا که یکی از پیشگویان بزرگ بلغارستان می باشد در این دهکده واقع شده و هر ساله مورد بازدید تعداد زیادی از گردشگران قرار می گیرد . توجه داشته باشید که بابا وانگا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، فاجعه چرنوبیل ، مرگ پرنسس دیانا و تاریخ مرگ استالین را به طور دقیق پیش بینی کرده بود . از دیگر جاذبه های روپیت بقایای شهر قدیمی است که پیدایش آن به قرن چهارم پیش از میلاد نسبت داده می شود . دامنه های جنوبی کوه آتشفشانی کوژاه میزبان این شهر قدیمی بوده است .
pic709239210001