فرودگاه وارنا

varna_airport6safarafarin-qpr.jpg
varna_airport6safarafarin-qpr.jpg varna_airport2safarafarin-qpr.jpg varna_airport5safarafarin-qpr.jpg varna_airport4safarafarin-qpr.jpg
وارنا به دلیل نزدیکی به سواحل دریای سیاه و همچنین داشتن چندین استراحتگاه با امکانات مناسب و جاذبه های گردشگری متنوع یکی از بهترین مقاصد گردشگری در بلغارستان به شمار می آید و هر ساله در فصل تابستان به خصوص از ماه می تا اکتبر گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند . برخی از این توریست ها از راه زمینی و برخی دیگر نیز از طریق هوایی خود را به وارنا می رسانند تا با بهره بردن از تمامی گزینه های موجود در این شهر از ابنیه تاریخی گرفته تا تفریحات مهیج سفری بیادماندنی داشته باشند . اگر قصد دارید به وارنا سفر کنید و از آن دسته افرادی هستید که سفر هوایی را به زمینی ترجیح می دهید با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد فرودگاه وارنا (Varna Airport) بیشتر بدانید .
درباره فرودگاه بین المللی وارنا
فرودگاه وارنا با پروازهای داخلی و بین المللی در شمال سواحل دریای سیاه در فاصله 8 کیلومتری وارنا واقع شده و امکان دسترسی به شهرهای شمال شرقی بلغارستان را فراهم نموده است . این فرودگاه که در نزدیکی شهر Aksakovo قرار گرفته سومین فرودگاه مهم و پرتردد بلغارستان به خصوص در فصل تابستان و فصل گردشگری محسوب می گردد . فرودگاه بین المللی وارنا با کد یاتا VAR از نوع فرودگاه های عمومی بوده و در سال 2016 با رشد 20.8 درصدی نسبت به سال 2015 میلادی بیش از 1600000 مسافر را جابجا نموده است .
این فرودگاه برای پیشبرد اهداف خود روز به روز پیشرفت کرده و بر امکانات آن افزوده می گردد تا مسافران زمان انتظار برای فرا رسیدن موقع پروازشان را به راحتی سپری کنند . فرودگاه Varna در ارتفاع 70 متری از سطح دریا قرار گرفته و باند آن با 2517 متر طول از جنس آسفالت می باشد . این فرودگاه برگزار کننده پروازهای داخلی و خارجی به حدود 71 مقصد در 29 کشور با بیش از 53 خطوط هوایی بلغاری و خارجی است و در بهترین زمان سفر به بلغارستان و وارنا پروازهای مختلف فصلی نیز به تعداد پروازها افزوده می گردد .
امکانات و ترمینال های فرودگاه شهر وارنا
از اکتبر 2011 تا فوریه 2012 فرودگاه وارنا به دلیل عملیات بازسازی بر روی باند فرودگاه بسته بود و گردشگران تور بلغارستان برای رسیدن به این شهر ساحلی و دیدنی و بازدید از جاذبه های گردشگری وارنا از فرودگاه بورگاس استفاده می کردند . این فرودگاه دارای 3 ترمینال است که ترمینال شماره 1 سال 1972 ساخته شده و با 21 کانتر چک این ، 6 ایستگاه بازرسی های امنیتی ، چندین کافه و رستوان ، صرافی ، اتاق VIP و فروشگاه های معاف از مالیات امروزه بسته می باشد . ترمینال شماره 2 در سال 2013 تاسیس شده و با 18 هزار متر مربع وسعت ظرفیت پذیرش 1800000 مسافر در سال را دارا می باشد . ترمینال شماره 3 نیز در ژوئن سال 2007 به بهره برداری رسیده و اکثرا در طول فصل تابستان و همزمان با هجوم گردشگران به شهر توریستی وارنا مورد استفاده قرار می گیرد .
pic063339210001