پل های شگفت انگیز بلغارستان

marvelous_bridges_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg
marvelous_bridges_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg marvelous_bridges_bulgaria5safarafarin-qpr.jpg marvelous_bridges_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg
طبیعت زیبا و پدیده های طبیعی کشور بلغارستان از عواملی هستند که سبب شده اند گردشگران این کشور را برای سفر انتخاب کنند در واقع طبیعت کشورهای اروپائی من جمله بلغارستان فوق العاده بوده و با چشم اندازها و دیدگاه های خیره کننده نظر توریست ها را به خود جلب می کند . از جاذبه هایی که به طور طبیعی در بلغارستان ایجاد شده اند می توان به پل های شگفت انگیز بلغارستان (Marvelous Bridges Bulgaria) اشاره نمود . اگر علاقه مند هستید در مورد این پل ها بیشتر بدانید تا انتها با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پل های شگفت انگیز در بلغارستان
پل های شگفت انگیز بلغارستان قوس هایی طبیعی در کوه های هدوپ در قسمت جنوبی بلغارستان هستند که با طبیعت فوق العاده پیرامون خود می توانند برای گردشگران جذاب باشند . چیلاره که نزدیک ترین شهر به پل های شگفت انگیز می باشد در فاصله 30 کیلومتری آن قرار گرفته است . این پل ها که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می ایند در ارتفاع 1450 متری از سطح دریا در دره کارست رودخانه Erkyupriya و در پای قله پرسنک واقع شده اند و با زیبائی ها و جذابیت های خود گردشگران تور بلغارستان را به سمت خود جذب می کنند .
پل های شگفت انگیز بلغارستان که از پدیده های طبیعی محسوب می گردند در میان 100 مکان توریستی ملی بلغارستان ، در رده 85 ام قرار گرفته و امروزه به عنوان جاذبه ای فوق العاده با استقبال گردشگران مواجه شده اند . این پل ها در گذر زمان بر اثر فعالیت فرسایشی رودخانه Erkyupryia به وجود امده اند و در فصل تابستان با طبیعت منحصر به فرد یکی از برترین نقاط توریستی بلغارستان می باشد .
اطلاعاتی در مورد پل های طبیعی بلغارستان
در نتیجه فعالیت فرسایشی چندین رخنمون پل شکل تشکیل شده که پل بالا دستی دارای 15 متر عرض در بیشترین قسمت ، 96 متر طول و شکل های سه قوسی طاقی است که بزرگترین آن ها 45 متر ارتفاع و 40 متر عرض دارد . پل کوچکتر 200 متر پایین تر است و دارای 60 متر طول ، 50 متر ارتفاع و 30 متر بلندی در بالاترین نقطه قوس می باشد . ناحیه مجاور Marvelous Bridges از انواع درختان مخصوصا صنوبر پوشیده شده و تعدادی از غارهای شناخته شده کارست در نزدیکی این پل ها واقع شده اند اما بسیاری از این غارها به دلیل توسعه نیافتن برای بازدیدکنندگان نامناسب می باشند و بازدید از ان ها بدون رعایت نکان ایمنی توصیه نمی گردد . توجه داشته باشید که برای امنیت گردشگران تور بلغارستان روی این دو پل محل هایی امن برای پیاده روی وجود دارد و کلبه‌ توریست ها در همان نزدیکی است .
pic663929210001