موزه تمدن آناتولی آنکارا

museum_of_anatolian_civilisations_ankara5safarafar.jpg
museum_of_anatolian_civilisations_ankara5safarafar.jpg museum_of_anatolian_civilisations_ankara4safarafar.jpg museum_of_anatolian_civilisations_ankara3safarafar.jpg museum_of_anatolian_civilisations_ankara2safarafar.jpg museum_of_anatolian_civilisations_ankara1safarafar.jpg
بر طبق کاوش ها و حفاری های متعددی که باستان شناسان و محققان در شهر آنکارا و پیرامون آن انجام داده اند مشخص شده این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه بوده و قدمتی هزاران ساله دارد . به دلیل قرارگیری آنکارا در آناتولی مرکزی این شهر ادوار و تمدن های متعددی را تجربه نموده و از پیشینه ای غنی برخوردار می باشد . برای آگاهی از تاریخ پربار آنکارا بازدید از موزه ها گزینه بسیار مناسبی است که گردشگران می توانند برای دانستن در مورد تمدن های گذشته به موزه تمدن آناتولی آنکارا (Museum of Anatolian Civilisations Ankara) مراجعه کنند . سفر آفرین را دنبال کنید تا در مورد این موزه بیشتر بدانید .
درباره موزه تمدن های آناتولی در آنکارا
موزه تمدن آناتولی آنکارا با ساختمان هایی تاریخی و آثاری ارزشمند از گذشته های دور یکی از بهترین ها در ترکیه و حتی جهان است و در میان گردشگران محبوبیت ویژه ای دارد . موزه تمدن آناتولی با حدود یک قرن قدمت در قسمت جنوبی ارگ آنکارا در منطقه آت پازاری واقع شده و امروزه شامل بازار قدیمی محمود پاشا (Mahmut Paşa) و کورسونلو هان (Kurşunlu Han) یک مسافرخانه معمولی با حیاطی در مرکز و رواق های سرتاسری می باشد که هر دو این ساختمان ها متعلق به دوره عثمانی هستند . این موزه که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در سال 1921 تاسیس شده و امروزه از برترین موزه های ترکیه می باشد در واقع گردشگران تور آنکارا با بازدید از موزه Anatolian Civilizations می توانند سفری در تاریخ داشته باشند .
جذابیت های موزه تمدن آناتولی در آنکارا
در این موزه ساختمان قدیمی بازار به بخش نمایشگاهی و کورسونلو هان به قسمت اداری اختصاص داده شده است . در بخش اداری موزه یک سالن کنفرانس ، مرکز مدیریت و کارگاه ها قرار گرفته اند و در بخش نمایشگاهی نیز کل اثار مربوط به دوران قدیم وجود دارد . در این مجموعه هزاران اثر از دوران آشوریان ، سلجوقیان ، عثمانی ها ، نوسنگی و … در 58 فضای موزه خواهید دید . موزه از یک نیم طبقه کوچک در پایین و یک طبقه بزرگ و کامل با سالنی بزرگ و راهروهای متعدد در طبقه همکف تشکیل شده است در این مجموعه برای رفاه بازدیدکنندگان یک فروشگاه و کافی شاپ در کنار در ورودی تعبیه شده و حیاط آن با مجسمه های سنگی آراسته شده است .
با ورود به این موزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا ، می توانید زیباترین صنایع دستی که از کاوش های باستانی به دست آمده را ببینید . بسیاری از آثاری که در موزه باستان شناسی آنکارا نگه داری می شوند از دوران پالئولاتیک تا تمدن لیدیا ، دوران امپراطوری رومی ها و یونانی تا به امروز است . از دیگر آثار مهم و با ارزش این مجموعه می توان به یافته های کول تپه از هزاره دوم قبل از میلاد ، نشان ها و آثار تمدن هیتی ها ، اشیا پیدا شده در پایتخت فریقیه ، اشیای فلزی مربوط به اورارتوها و سایر اشیا و نمادهای مذهبی قرون اخیر اشاره نمود . این موزه در تمامی روزهای هفته باز بوده و در تابستان ها از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر و در زمستان ها از 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان می باشد .
pic974629210001