باغ وحش صوفیه

zoo_sofia_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg
zoo_sofia_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg zoo_sofia_bulgaria2safarafarin-qpr.jpg zoo_sofia_bulgaria1safarafarin-qpr.jpg zoo_sofia_bulgaria6safarafarin-qpr.jpg zoo_sofia_bulgaria5safarafarin-qpr.jpg zoo_sofia_bulgaria4safarafarin-qpr.jpg
چند سالی است که تور بلغارستان در میان علاقه مندان به سفر محبوبیت یافته و سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح ، لذت بردن از تعطیلات و دیدن جاذبه های مختلف به این کشور سفر می کنند . در صوفیه پایتخت بلغارستان ، اماکن دیدنی متنوعی وجود دارند که بازدید از آن ها به گردشگران کمک می کند که سفری مطلوب داشته باشند . با سفر آفرین همراه باشید تا با باغ وحش صوفیه (Zoo Sofia Bulgaria) به عنوان یکی از مجموعه های جذاب آشنا گردید .
درباره باغ وحش صوفیا
باغ وحش صوفیه با بیش از 120 سال قدمت گونه های متنوع حیوانی را در خود جای داده و در محیطی مناسب و تمیز ، از آن ها نگهداری می کند . در واقع دنیای وحش صوفیه این امکان را برای گردشگران تور بلغارستان فراهم نموده که بتوانند گونه های مختلف جانوری را به صورت متمرکز در یک مکان نظاره گر باشند . این باغ وحش که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید با افتتاح در 1 می 1888 در زمینی به وسعت 36 هکتار ، قدیمی ترین و بزرگترین باغ وحش در اروپای جنوب شرقی محسوب می گردد .
انواع حیوانات موجود در باغ وحش صوفیه بلغارستان
باغ وحش شهر صوفیه در سال 1888 میلادی فقط با تعداد محدودی حیوان فعالیت خود را آغاز نمود اما روز به روز بر تعداد حیوانات و گونه ها افزوده گردید تا اینکه امروزه دارای 1899 حیوان از 281 گونه مختلف می باشد . از تعداد کل حیوانات موجود در این باغ وحش 368 مورد و 76 گونه را پستانداران ، 423 مورد و 70 گونه را پرندگان ، 90 مورد و 34 گونه را خزندگان ، 7 مورد و 3 گونه را دوزیستان ، 934 مورد و 95 گونه را ماهی ها و 77 مورد و 3 گونه را بی مهرگان تشکیل می دهند . یکی از نکات قابل توجه برای جذب گردشگران به این مکان ، وجود حیوانات نادر مثل کرگدن سفید ، میمون دم حلقه ای ، بابون زرد و غیره می باشد .
این کلکسیون ارزشمند به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری صوفیه با 36 هکتار وسعت در دامنه کوه ویتوشا در نزدیکی دانشگاه صوفیه واقع شده و سالانه علاقه مندان بسیاری از داخل و خارج بلغارستان از این مجموعه دیدن می کنند . توجه داشته باشید که این باغ وحش در زمان افتتاح در پارک کاخ سلطنتی سابق قرار گرفته بود اما بعدها با افزوده شدن بر تعداد گونه ها و همچنین کوچک شدن فضا در سال 1984 به محل وسیع و بزرگ کنونی انتقال یافت .
ساعت بازدید و بلیط با دنیای حیوانات صوفیه
این مجموعه که از دیدنی های صوفیه به شمار می آید در تمامی روزهای سال باز بوده و علاقه مندان می توانند از آن بازدید کنند . این باغ وحش هر روز ساعت 9:30 درهای خود را به روی مراجعه کنندگان گشوده و تا 7 عصر به فعالیت خود ادامه می دهد توجه داشته باشید که بلیط فروشی ساعت 6 عصر متوقف می گردد . قیمت بلیط ورودی برای کودکان زیر 3 سال رایگان ، کودکان 3 تا 18 سال 2 لوا ، افراد بالای 18 سال 4 لوا ، بازنشستگان و افراد معلول 1 لوا می باشد . اگر گردشگران تور بلغارستان به صورت گروهی (گروه های 15 نفره و بیشتر) از این مجموعه بازدید کنند به طور حتم تخفیفی برای آنان در نظر گرفته می شود .
pic255129210001