مسجد اهی الوان آنکارا

ahi_elvan_mosque_ankarasafarafarin-qpr.jpg
ahi_elvan_mosque_ankarasafarafarin-qpr.jpg ahi_elvan_mosque_ankara5safarafarin-qpr.jpg ahi_elvan_mosque_ankara4safarafarin-qpr.jpg ahi_elvan_mosque_ankara3safarafarin-qpr.jpg ahi_elvan_mosque_ankara2safarafarin-qpr.jpg
در ترکیه مساجد قدیمی از مهمترین جاذبه های گردشگری به شمار می ایند چرا که این مساجد شاهکارانی از معماری ادوار گذشته در قرن حاضر هستند و با دکوراسیون داخلی جذاب و نمای خارجی فوق العاده گردشگران را به سمت خود جذب می کنند . با اینکه مساجد استانبول دارای شهرت جهانی هستند اما در دیگر شهرها نیز مساجدی وجود دارند که علاوه بر ارزش معنوی ، قدمتی چند صد ساله دارند و از جاذبه های تاریخی محسوب می گردند . در ادامه قصد داریم علاقه مندان را با یکی از اماکن مقدس آنکارا با نام مسجد اهی الوان آنکارا (Ahi Elvan Mosque Ankara) آشنا سازیم با ما همراه باشید .
درباره مسجد قدیمی اهی الوان در آنکارا
مسجد اهی الوان آنکارا با بیش از 6 قرن قدمت در منطقه آلتین داغ واقع شده و نمونه ای از معماری دوره سلجوقی در پایتخت ترکیه می باشد . مسجد اهی الوان که از قدیمی ترین مساجد آنکارا می باشد در نیمه دوم قرن چهاردهم ساخته شده و با وجود ظاهری ساده باز هم مورد توجه گردشگران تور آنکارا واقع شده است . این مسجد که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد به تعدادی از دیدنی های آنکارا چون موزه تمدن آناتولی ، مسجد ینی جناب احمد ، ارگ آنکارا ، ستون ژولیون و تئاتر رومی آنکارا نزدیک بوده و این اماکن در شعاع یک کیلومتری مسجد قرار گرفته اند .
اطلاعاتی در مورد مسجد اهی الوان در آنکارا
مسجد اهی الوان آنکارا در سال 1382 میلادی توسط محمد بیگ بنا شد و چند سال بعد در 1413 به دستور محمد چلبی مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفت . قسمت بیرونی این مسجد بسیار ساده است و نمونه ای از مساجد چوبی دوره سلجوقی می باشد . این مسجد که از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد در خیابان کویون پازاری واقع شده و دارای 12 ستون چوبی به صورت نامنظم بر زیر سقف می باشد . این ستون های زیبا از ساختارهای بیزانس و روم در منطقه جمع اوری شده و در ساخت این مسجد مورد استفاده قرار گرفته اند .
مسجد Ahi Elvan دارای یک مناره می باشد که در قسمت جنوب غربی آن واقع شده است . مسجد اهی الوان ترکیه به شکل مستطیل ساخته شده و دیوارهای آن از جنس خشت و سنگ می باشد . اگر قصد دارید به شهر تاریخی و زیبای آنکارا سفر کنید سعی کنید بازدید از این مسجد را در برنامه تفریحی خود قرار دهید .
pic837819210001