فرودگاه بین المللی آنکارا

ankara_esenboga_international_airport5safarafarin.jpg
ankara_esenboga_international_airport5safarafarin.jpg ankara_esenboga_international_airport1safarafarin.jpg ankara_esenboga_international_airport4safarafarin.jpg ankara_esenboga_international_airport2safarafarin.jpg ankara_esenboga_international_airport6safarafarin.jpg
آنکارا از جمله شهرهایی است که سالانه مسافران زیادی از اقصی نقاط دنیا به آن سفر می کنند . برخی از مسافران به دنبال جفت و جور کردن و پیگیری امور کاری و تحصیلی هستند و برخی دیگر نیز این شهر را برای گذران تعطیلات و تفریح انتخاب می کنند . اگر شما نیز قصد سفر به آنکارا را دارید بهتر است قبل از سفر در مورد این شهر تحقیق کرده و اطلاعاتی در مورد آب و هوا ، فرودگاه ، هتل ها ، جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید و تفریحات رایج در آن کسب کنید . با ما همراه باشید تا در مورد فرودگاه بین المللی آنکارا بیشتر بدانید .
درباره فرودگاه اسن بوغا آنکارا (Ankara Esenboga International Airport)
فرودگاه اسن بوغا یا فرودگاه بین المللی آنکارا با بیش از 60 سال سابقه در برگزاری پروازهای داخلی و خارجی یکی از پر ترافیک ترین فرودگاه های ترکیه است و سالانه میلیون ها مسافر از طریق آن جابجا می گردند . فرودگاه اسن بوغا با کد یاتا ESB در سال 1955 میلادی به بهره برداری رسیده و حدود 28 کیلومتر تا مرکز شهر آنکارا فاصله دارد . اسن بوغا که از فرودگاه های بین المللی اصلی در ترکیه به شمار می آید در شمال شرقی آنکارا در منطقه چوبوک واقع شده و طبق آمار ارائه شده در سال 2015 بیش از 12 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده نموده اند . فرودگاه آنکارا آخرین بار در سال 2014 بازسازی و تعمیر شده است .
این فرودگاه در ارتفاع 953 متری از سطح دریا واقع شده و زیر نظر اداره کل فرودگاه های ترکیه به فعالیت می پردازد . توجه داشته باشید که این فرودگاه در سال 2009 از سوی شورای فرودگاه های بین‌المللی اروپا عنوان بهترین فرودگاه را در آن سال به دست آورد . فرودگاه بین المللی اسن بوغا آنکارا دارای دو باند 3750 متری از جنس آسفالت است و ترمینال های جدید داخلی و خارجی که در سال 2006 افتتاح شده اند با ظرفیت 10 میلیون مسافر در سال ، 168 هزار متر مربع وسعت دارند و پارکینگی با مساحت 108 هزار متر مربع در آن ساخته شده است . Esenboğa دارای 129 کانتر چک این ، 38 کانتر پاسپورت ، ۳۸ پله برقی ، 33 آسانسور ، 5200 متر مربع محوطه‌ فودکورت ، سالن استراحت ، خدمات پزشکی ، امکانات ویژه معلولین و باجه های پستی می باشد .
ایرلاین های فعال در فرودگاه بین المللی آنکارا
بلو اکسپرس ، بوراجت ، داغستان ایرلاینز ، دوبروونیک ایرلاینز ، ایزی جت ، ایزی جت سوئد ، فلای دبی ، گرمان وینگز ، جزیره ایرویز ، جت ایر فلای ، اردن آوییایشن ، ایران ایر ، کوبان ایرلاینز ، مولدوویان ایرلاینز ، شرکت هوایی پگاسوس ، ساراتوف ایرلاینز ، شام وینگز ایرلاین، اسپان ایر ، استار لاینز قزاقستان ، اسکای ایرلاینز ، سان اکسپرس ، ترانس آویا ، ترکیش ایرلاینز ، آنادولو جت ، ویز ایر ، یوروپ ایرپست ، ترانس آویا و وولینگ از جمله ایرلاین های فعال در فرودگاه اسن بوغا آنکارا می باشند .
مسیرهای پروازی فرودگاه آنکارا
از مسیرهای پروازی این فرودگاه می توان به آدانا ، آنتالیا ، آمستردام ، باتمان ، بدروم ، بروکسل ، بورسا ، کپنهاگ ، دوسلدورف ، الازیغ ، ارجان ، قبرس ، فرانکفورت ، غازی آنتپ ، حاتای ، استانبول ، ازمیر ، قارص ، مالاتیا ، ماردین ، مسکو-دومودِدوو ، سامسون ، شانلی اورفا ، استکهلم-آرلاند ، تهران ، ترابوزان ، وین ، قندهار ، کابل ، ماستریخت ، لندن-استانست ، برلین-تگل ، دورتموند ، هامبورگ ، هانوفر ، کلن/بن و اشتوتگارت اشاره نمود .
pic712819210001