پارک گوک سو آنکارا

goksu_park_ankara6safarafarin-qpr.jpg
goksu_park_ankara6safarafarin-qpr.jpg goksu_park_ankara4safarafarin-qpr.jpg goksu_park_ankara3safarafarin-qpr.jpg goksu_park_ankara2safarafarin-qpr.jpg goksu_park_ankara1safarafarin-qpr.jpg
پارک های آنکارا متنوع هستند از بوستان های کوچک در محلات مختلف گرفته تا پارک های وسیع ده ها هکتاری . در واقع این پارک ها می توانند به عنوان یکی از اماکن تفریحی آنکارا مورد استفاده قرار گیرند و فرصتی برای رهایی از ترافیک و هیاهوی شهر و لذت از طبیعت زیبا به گردشگران تور آنکارا دهند . پارک گوک سو آنکارا (Goksu Park Ankara) به عنوان یکی از بزرگترین پارک های آنکارا بیش از 10 سال قدمت دارد و با زیبائی های چشم نواز مکانی مناسب برای تفریح می باشد . با ما همراه باشید تا در مورد این پارک بیشتر بدانید .
درباره پارک زیبای گوک سو در آنکارا
پارک گوک سو آنکارا یک پارک عمومی است که در سال 2003 در محله آریامان در منطقه اتیمسگوت به بهره برداری رسیده و به سبب داشتن جذابیت های بسیار از بدو تاسیس تا کنون از استقبال ویژه ای برخوردار شده است . پارک گوک سو دارای 508 هزار متر مربع فضای قابل استفاده است و توسط ANFA، یک شرکت تابعه از شهرداری شهری آنکارا اداره می گردد . این پارک که از جاذبه های گردشگری آنکارا به شمار می آید دارای امکانات اجتماعی ، مناطق پیک نیک ، اسکله شناور ، زمین های بازی ، مراکز ورزشی ، رستوران ها و بوفه ها است و به عنوان یکی از محبوب ترین نقاط آنکارا برای گردش های خانوادگی محسوب می گردد .
امکانات موجود در پارک گوک سو در آنکارا
در پارک گوک سو آنکارا بازدیدکنندگان می توانند فعالیت هایی چون تنیس ، والیبال ساحلی ، ماهیگیری ، قایقرانی ، دوچرخه سواری ، پیاده روی ، فوتبال ، والیبال و سورتمه را تجربه کنند و در این مکان به عنوان یکی از تفریحات آنکارا روزی بیادماندنی در کنار دوستان و خانواده خود داشته باشند . پارک Göksu دارای دریاچه ای به وسعت 140 هزار متر مربع است و از کل مساحت 50.8 هکتاری آن 250 هزار متر مربع به فضای سبز اختصاص یافته است . در فضای سبز این پارک بیش از 98 هزار درخت ، درختچه و بوته کاشته شده و در قسمت های مختلف آن 37 مجسمه به چشم می خورد .
در این پارک گردشگران تور آنکارا می توانند در دریاچه قایق سواری کنند ، در مسیرهای مختلف به پیاده روی بپردازند ، انواع ورزش ها را تجربه کنند ، در رستوران های آن غذاهای مختلف را امتحان کنند ، در فضای سبز مجموعه استراحت نمایند و از هوای تازه و سالم آن بهره ببرند . به سبب احداث ایستگاه مترو در سال های اخیر در نزدیکی پارک گوکسو آنکارا گردشگران می توانند خود را به راحتی به این مکان رسانده و لحظاتی خاطره انگیز در کنار هم سپری کنند .
pic383619210001