آلتین پارک آنکارا

altinpark_ankara2safarafarin-qpr.jpg
altinpark_ankara2safarafarin-qpr.jpg altinpark_ankara6safarafarin-qpr.jpg altinpark_ankara5safarafarin-qpr.jpg altinpark_ankara3safarafarin-qpr.jpg
در شهر آنکارا علاوه بر بوستان های کوچک چندین پارک وسیع نیز وجود دارند که با محیطی زیبا و چشم اندازهایی فوق العاده مکانی مناسب برای فرار از شلوغی شهر ، کسب آرامش و استفاده از هوای تازه می باشند . آلتین پارک آنکارا (Altinpark Ankara) یکی از این پارک های زیبا است که با زیبائی های چشم نواز و بخش های مختلفی که در خود جای داده یکی از بهترین نقاط شهر برای تفریح و استراحت می باشد . با سفر آفرین تا انتها همراه باشید تا در مورد این پارک بیشتر بدانید .
درباره آلتین پارک در آنکارا
آلتین پارک آنکارا با قدمتی بیش از 30 سال در منطقه آلتین داغ واقع شده و با وسعتی فزون بر 60 هکتار یکی از پارک های عمومی موجود در سطح شهر آنکارا می باشد . آلتین پارک در مسیر راهی که آنکارا را به فرودگاه متصل می کند قرار گرفته و یکی از وسیع ترین پارک های پایتخت ترکیه می باشد . این پارک به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه در سال 1985 تاسیس شده و توسط ANFA، یک شرکت تابعه از شهرداری شهری آنکارا اداره می گردد . گردشگران تور آنکارا با مراجعه به این پارک می توانند لحظاتی بیادماندنی داشته باشند و از محیط زیبا و امکانات متنوع ان استفاده کنند .
بخش ها و قسمت های مختلف آلتین پارک در آنکارا
قبل از سال 1977 میلادی از این پارک به عنوان کلوب گلف استفاده می شد اما در سال 1985 با اعمال تغییرات بسیار در این مجموعه ، آلتین پارک آنکارا به بهره برداری رسید . Altinpark یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا است و در زمینی به وسعت 64 هکتار گسترده شده است . بیش از 211 هزار متر مربع از مساحت این پارک به فضای سبز و بیش از 9 هزار متر مربع به تخت های گل که در ان ها گل و نهال به فروش می رسند اختصاص داده شده است . یک تالاب مصنوعی نیز 32700 متر مربع از وسعت پارک را اشغال نموده است . در آلتین پارک چندین ساختمان وجود دارد که در میان ان ها مرکز علمی Feza Gürsey یکی از بهترین ها شناخته شده است .
استخر المپیک ، مهدکودک و مدارس تابستانه ، نمایشگاه های موسیقی و آب روشن ، مناطق بازی و سرگرمی ، آمفی تئاتر ، قایقرانی ، اتومبیل گشت الکتریکی ، مینی قطار و اسب سواری از جمله فعالیت ها و امکاناتی است که در مجموعه آلتین پارک گنجانده شده است همچنین دکه ها و رستوران هایی برای تامین نیازهای مراجعه کنندگان در این پارک تعبیه شده است . وجود این بخش ها سبب شده تا این پارک به عنوان یکی از تفریحات آنکارا مطرح گردد و هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی متعددی باشد .
pic913519210001