پارک گنچلیک آنکارا

genclik_park_ankara2safarafarin-qpr.jpg
genclik_park_ankara2safarafarin-qpr.jpg genclik_park_ankara6safarafarin-qpr.jpg genclik_park_ankara5safarafarin-qpr.jpg genclik_park_ankara4safarafarin-qpr.jpg
آنکارا یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه است و چیزهای زیادی در آن وجود دارد که ارزش دیدن و تجربه کردن دارند . گردشگران تور آنکارا در این شهر می توانند از بناهای تاریخی بازدید کنند ، بخشی از زمان خود را به موزه ها اختصاص دهند ، در مراکز خرید آن خریدی دلچسب داشته باشند و یا اینکه برای تفریح به پارک های موجود در سطح شهر آنکارا مراجعه کنند . پارک گنچلیک آنکارا (Genclik Park Ankara) یکی از این پارک هاست که به سبب موقعیت مناسبش در قلب شهر به راحتی در دسترس قرار می گیرد . با سفر آفرین همراه شوید تا در مورد این پارک بیشتر بدانید .
درباره پارک زیبای گنچلیک در آنکارا
پارک گنچلیک آنکارا به معنای پارک جوانان یکی از پارک های عمومی موجود در پایتخت ترکیه است که با بیش از 70 سال قدمت در قسمت مرکزی آنکارا واقع شده است . پارک گنچلیک در امتداد بلوار معروف آتاتورک ، زمینی به وسعت 275 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده و ارتفاع 850 متری آن ، این پارک را به یکی از منحصر به فردترین نقاط آنکارا تبدیل نموده است . گنچلیک که یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در 19 می سال 1943 مصادف با روز ملی جوانان تاسیس شده و از بدو افتتاح با استقبال بی نظیر مردم مواجه شده است . وسعت 27.5 هکتاری این پارک از شمال به میدان اولوس ، از شرق به خانه اپرای آنکارا ، از جنوب به یک سالن ورزشی و ایستگاه اصلی راه اهن آنکارا و از غرب به استادیوم 19 می آنکارا محدود می گردد .
مکانی که امروزه پارک گنچلیک آنکارا در آن واقع شده در طول سال های اولیه جمهوری ترکیه فقط یک باتلاق بود اما با تخلیه باتلاق ، احداث پارک در سال 1936 آغاز شد و با تکمیل در سال 1943 درهای آن به روی عموم مردم بازگشایی شد . پارک گنچلیک به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا دارای درختان جوان و کهنسال همراه با انواع گل های زیبا می باشد که به محیط این پارک جذابیت بخشیده اند .
امکانات موجود در پارک گنچلیک در آنکارا
در زمان تاسیس Gençlik Parkı امکاناتی چون تئاتر هوای آزاد ، پارک کودک ، استخر ، لانه برای پرندگان و مسیری به طول 2200 متر برای پیاده روی و گردش در آن تعبیه شد تا بازدیدکنندگان چندین گزینه برای دیدن و تجربه کردن داشته باشند . با افزودن لونا پارکی شبیه به لونا پارک ایتالیا به این مجموعه در سال 1951 ، گنچلیک به یکی از تفریحات آنکارا تبدیل شد . این پایان کار نبود و روز به روز بر امکانات و جذابیت های این پارک افزوده شد . در سال 1957 سالن جشن و استخری برای قایقرانی ساخته شد و از سال 1960 به بعد ورزش های آبی و اجرای کنسرت در این پارک رواج یافت . طی بازسازی هایی که اخیرا در این پارک تفریحی انجام شده نورپردازی های متعددی به فضای ان صورت پذیرفته که زیبائی ان در شب دو چندان کرده است . گردشگران با مراجعه به این پارک می توانند لحظاتی خوش در کنار دوستان و خانواده خود داشته باشند و خاطراتی بیادماندنی از سفر به آنکارا با خود همراه سازند .
pic803519210001