موزه هوانوردی آنکارا

ankara_aviation_museum5safarafarin-qpr.jpg
ankara_aviation_museum5safarafarin-qpr.jpg ankara_aviation_museum2safarafarin-qpr.jpg ankara_aviation_museum4safarafarin-qpr.jpg ankara_aviation_museum3safarafarin-qpr.jpg
موزه ها از اماکنی هستند که در سفر به شهرهای مختلف می توانند در برنامه های گردشی و تفریحی گردشگران قرار گیرند چرا که در این موزه ها می توان اثاری از ادوار گذشته را مشاهده کرد و با گوشه ای از زندگی پیشینیان آشنا شد . برخی از موزه ها تخصصی بوده و به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با موضوعی خاص و تاریخچه آن تاسیس شده اند . در شهر آنکارا چندین موزه تخصصی وجود دارد که موزه هوانوردی آنکارا (Ankara Aviation Museum) یکی از آن هاست با ما همراه باشید تا در مورد این موزه جذاب بیشتر بدانید .
درباره موزه جذاب هوانوردی در آنکارا
موزه هوانوردی آنکارا که از جذاب ترین موزه های این شهر می باشد زیر نظر نیروی هوایی ترکیه فعالیت می کند و در سال 1998 میلادی تاسیس شده است . موزه هوانوری در منطقه اتیمسگوت آنکارا ، در بلوار سلطان محمد فاتح واقع شده و تا مرکز شهر 16 کیلومتر فاصله دارد . این موزه که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید دارای دو بخش - یکی در هوای آزاد و دیگری در فضای سرپوشیده - می باشد که هر کدام از این بخش ها با اثاری جالب و دیدنی می توانند تا ساعتی گردشگران تور آنکارا را به خود مشغول سازند .
اطلاعاتی در مورد موزه نیروی هوایی ترکیه در آنکارا
در کشور ترکیه دو موزه هوانوردی وجود دارد یکی در آنکارا و دیگری در شهر تاریخی استانبول . موزه هوانوردی آنکارا که توسط نیروی هوایی ترکیه راه اندازی شده در تاریخ 18 سپتامبر 1998 با حضور سابیها گوکچن ، اولین زن خلبان جنگی ترکیه افتتاح شده است . موزه Aviation آنکارا مساحتی بالغ بر 64 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده و انواع مختلف از هواپیماهای کوچک و بزرگ را در معرض دید عموم قرار داده است . از مساحت کل این موزه 2 هزار متر مربع مربوط به فضای سرپوشیده و بیش از 62 هزار متر مربع نیز مربوط به فضای روباز آن می باشد
موزه هوانوردی که از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد در فضای آزاد خود کلکسیونی از هواپیماها و هلیکوپترها را به نمایش گذاشته که از مهمترین ان ها می توان به سه هواپیمای نظامی از سری میگ ، نوع لهستانی جنگنده های MiG-17 اهدا شده توسط نیروی هوایی بلغارستان ، شنیانگ J-6 ، نسخه ساخته شده چینی از جنگنده های MiG-19 از نیروی هوایی پاکستان و هواپیمای MiG-21mf اهدایی از نیروی هوایی مجارستان اشاره نمود . در بخش داخلی این موزه نیز Mockups (مدلی به اندازه طبیعی و کامل برای مطالعه و ازمایش) مربوط به آزمون های پروازی به نمایش در آمده است .
موزه هوانوردی که از دیدنی های آنکارا محسوب می گردد در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز است و گردشگران تور آنکارا از 9 صبح تا 16:30 بعد از ظهر می توانند از این موزه جذاب دیدن کنند . در واقع در این موزه تمامی تجهیزات هوانوردی به چشم می خورد . هواپیماهای قدیمی و جالب در انواع مختلف با مکانیزم های قدیمی در موزه هوانوردی برای دوستداران صنعت هوا و هوانوردی برقرار است .
pic551219210001