شهر ترمسوس آنتالیا

termessos_antalya5safarafarin-qpr.jpg
termessos_antalya5safarafarin-qpr.jpg termessos_antalya2safarafarin-qpr.jpg termessos_antalya4safarafarin-qpr.jpg termessos_antalya3safarafarin-qpr.jpg
ترکیه در همسایگی ایران ، کشوری تاریخی است و در اغلب شهرهای آن جاذبه های قدیمی متنوعی وجود دارد که دیدن برخی از آن ها برای گردشگران این کشور جالب خواهد بود . در آنتالیا نیز در کنار تفریحات هیجان انگیز چندین مکان تاریخی و شهر باستانی به چشم می خورد که شهر ترمسوس آنتالیا (Termessos Antalya) یکی از آن هاست با ما همراه باشید تا در مورد این شهر بیشتر بدانید .
درباره شهر باستانی ترمسوس در آنتالیا
با اینکه شهر ترمسوس آنتالیا قدمتی چند هزار ساله دارد ولی به دلیل قرارگیری در یک منطقه حفاظت شده و در ارتفاعی بیش از 1000 متر از سطح دریا تا کنون به خوبی حفظ شده است . شهر باستانی ترمسوس در بخش شمال غربی آنتالیا در میان رشته کوه توروس واقع شده و از برترین جاذبه های گردشگری ترکیه در انتالیا به شمار می آید . این شهر با ظاهری صلح آمیز و دست نخوره متمایز از دیگر شهرهای باستانی موجود در ترکیه می باشد و توسط جنگل های کاج پنهان شده است . ترمسوس در فاصله 30 کیلومتری آنتالیا قرار گرفته و موقعیت آن بر فراز یک سکوی طبیعی در کوه گولوک سبب شده تا گردشگران تور آنتالیا برای بازدید از آن مسافتی را از کوه بالا بروند . عزیزان علاقه مند به دیدن ترمسوس آنتالیا می توانند در بخش خدمات گردشگری هتل محل اقامت خود در تورهایی که به مقصد این شهر برگزار می گردد ثبت نام کنند .
جاذبه های شهر تاریخی ترمسوس در آنتالیا
شهر ترمسوس به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا در قسمت جنوب غربی کوه گولوک یا سولوموس سابق واقع شده و در گذشته ای دور توسط سولیمس ، یکی از اهالی پیسیدیه ، بنا شده است . شهر Termessos آنتالیا دارای محیطی آرام و بکر است و طبیعت زیبای پیرامون آن چشم نواز می باشد . با اینکه ترمسوس به سبب موقعیتش بر بالای کوه از تخریب به دست انسان ها در امان مانده اما بر اثر بارش زیاد باران و وزش بادهای سهمگین فرسایش چشمگیری داشته است . برای آنهایی که به پیاده روی علاقه مند هستند ترمسوس باستانی فضایی بی نظیر است چرا که بالا رفتن از کوه تا رسیدن به ویرانه های حفاری نشده شهر نیاز به انرژی و توان زیادی دارد .
در شهر ترمسوس آنتالیا یک تئاتر میان صخره ، یک تنگه عمیق ، یک ورزشگاه بزرگ ، پارک ملى ، اودئون ، مجموعه معبد و قبرستان نیز وجود دارد و در همان نزدیکى دهکده Dosmealti است که به عنوان مرکز بافت فرش شهرت دارد . از آثار مهم باقیمانده در این شهر باستانی یک آمفی تئاتر به ظرفیت 4200 نفر مربوط به دوران هیلینیستیک است که بعدها در زمان روم نیز مورد مرمت وبازسازی قرار گرفت . سمت غربی آن باز ، اطراف دیگر آن به صورت یک میدان بزرگ برای تجمع تجار و با دالانهایی احاطه شده است . توجه داشته باشید اگرچه هیچ حقیقت مسلمی از ترمسوس و سولیمس در دست نیست ، اما هومر در ایلیاد ، نام آنان را در ارتباط با افسانه بلروفون ذکر کرده است .
pic451698210001