جزیره موش آنتالیا

mouse_island_antalya5safarafarin-qpr.jpg
mouse_island_antalya5safarafarin-qpr.jpg mouse_island_antalya4safarafarin-qpr.jpg mouse_island_antalya3safarafarin-qpr.jpg
آنتالیا در امتداد سواحل دریای مدیترانه گسترده شده و هتل های لوکس ، تفریحات مهیج رایج در سواحل و آب و هوای مساعد آن از جمله دلایل اصلی گردشگران برای انتخاب تور آنتالیا می باشد . در اطراف آنتالیا جزایری وجود دارند که به مانند نگینی در میان آب های آبی مدیترانه می درخشند . این جزایر به اندازه ای دیدنی هستند که اغلب تورهایی برای بازدید از آن ها برگزار می گردد . با ما همراه باشید تا با جزیره موش آنتالیا (Mouse Island Antalya) بیشتر آشنا گردید .
درباره جزیره موش در آنتالیا
سیچان آداسی یا جزیره موش آنتالیا یک جزیره کوچک خالی از سکنه است که با 0.15 کیلومتر مربع وسعت در میان آب های دریای مدیترانه قرار گرفته است . سیچان آداسی (Sıçan Adası) به شکل دایره ای بوده و به عنوان جزیره ای بکر و زیبا در جنوب خلیج کالکان واقع شده است . این جزیره که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید بخشی از شهرستان کاس بوده و در نزدیک ترین قسمت با سرزمین اصلی 1.5 کیلومتر فاصله دارد . جزیره مار که از دیگر جزایر آنتالیا است در جنوب غربی جزیره موش واقع شده و مکانی ایده آل برای ورزش های زیر آب حتی برای مبتدیان می باشد .
جذابیت های جزیره موش در آنتالیا
جزیره موش آنتالیا چندین جزیره کوچکتر در اطرافش دارد و با زیبائی های طبیعی خود چشم هر گردشگری را خیره می سازد . این جزیره برخلاف تصوری که نامش در ذهن ها ایجاد می کند هیچ موشی ندارد و تنها به دلیل شکل کوچک و موش مانندش در میان آب های مدیترانه به جزیره ی موش معروف شده است . هر چند وجود مارهای گوناگون سبب شده تا تعدادی از گردشگران برای دیدن این جزیره راغب نباشند ولی برخی از افراد نیز نمی توانند بر کنجکاوی خود فائق آمده و به دیدن این جزیره کوچک نروند . البته نگران نباشید چرا که مارهای این جزیره از پرندگان و ماهی ها تغذیه می کنند و معمولا خطری برای گردشگران تور آنتالیا ندارند .
در سفر به این جزیره ، در نزدیکی آن پرندگان دریایی را شاهد خواهید بود که بر فراز جزیره از صبح تا غروب خورشید در پرواز هستند تا ماری را به عنوان غذا شکار کنند . سیچان آداسی که از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد با کشتی از ساحل کالکان 50 دقیقه فاصله دارد و چون این جزیره بدنه ای صخره ای دارد در نزدیکی جزیره برای رسیدن به آن باید از قایق های کوچک استفاده نمود . بنا بر گفته ها در گذشته از سیچان آداسی آنتالیا برای نگه داری وسایل و غنائم دزدان دریایی استفاده می شده و محلی برای رفت و آمد دزدان دریایی بوده است .
تفریحات آنتالیا در جزیره موش
در اطراف جزیره زیبای موش در آنتالیا امکان غواصی وجود دارد و گردشگران با تورهای گردشگری که از قبل تهیه کرده اند می توانند در این منطقه غواصی کنند و یا اگر غواصان ماهری هستند به تنهایی به غواصی بپردازند . همچنین در اطراف این محل شنا هم آزاد است البته باید شناگر ماهری بود . از دیگر تفریحات هیجان انگیز این جزیره می توان به بالا رفتن از صخره ها اشاره نمود بهتر است علاقه مندان به این تفریح شناگر ماهری باشند و یا اینکه از تجهیزات کوهنوردی برای بالا رفتن از صخره ها استفاده کنند .
pic277598210001