جزایر پرنس استانبول

prince_islands_istanbul2safarafarin-qpr.jpg
prince_islands_istanbul2safarafarin-qpr.jpg prince_islands_istanbul3safarafarin-qpr.jpg prince_islands_istanbul4safarafarin-qpr.jpg prince_islands_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
استانبول از طرف شمال با دریای سیاه و از طرف جنوب با دریای مرمره احاطه شده لذا دارای چندین جزیره زیبا و دیدنی نیز می باشد . در ادامه سعی شده جزایر پرنس استانبول (Prince Islands Istanbul) که از 9 جزیره تشکیل شده معرفی گردد با ما همراه باشید .
آشنائی با جزایر پرنس در استانبول
شاید یکی از بهترین قسمت های تور استانبول بازدید از جزایر پرنس استانبول باشد چرا که این مجموعه جزایر با محیطی زیبا و بدون اتومبیل فرصتی مناسب برای استراحت فراهم نموده اند . جزایر پرنس به مجموعه جزایر نه گانه کینالی آدا ، بورگاز آدا ، هیبلی آدا ، بیوک آدا ، صدف آدا، قاشق آدا ، سیوری آدا ، یاسسی آدا و طاوشان آدا گفته می شود که در میان آب های دریای مرمره واقع شده اند . از بین این جزایر 4 مورد اول عمومی بوده و به روی همگان باز شده اند . در این مجموعه جزایر ، جزیره بیوک آدا از بقیه بزرگتر بوده و زیبائی ها و جذابیت های آن زبانزد می باشد . جزایر پرنس که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در قسمت آسیایی استانبول واقع شده اند و به سبب اینکه در گذشته محلی برای تبعید شاهزادگان طرد شده بوده اند به این نام شهرت یافته اند .
درباره جزایر نه گانه پرنس در استانبول
جزایر نه گانه یا جزایر پرنس استانبول مکانی مناسب برای کسب آرامش و فرار از شلوغی شهر را فراهم نموده و محیط آرام و زیبای آن به همراه برخی از جاذبه های تاریخی و تفریحات آبی توانسته نظر گردشگران را به خود جلب نماید . جزایر نه گانه استانبول در روزهای عادی جمیعا حدود 20 هزار نفر جمعیت دارند ولی با آمدن تعطیلات آخر هفته و تابستان بر این تعداد افزوده می شود و گاهی ممکن است به 500 هزار نفر نیز برسد . در جزایر پرنس وسیله نقلیه موتوری وجود ندارد و گردشگران برای بازدید از بخش های مختلف آن یا باید پیاده روی کنند و یا اینکه از دوچرخه و درشکه استفاده کنند .
مجموعه جزایر پرنس که از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می گردد دارای مساجد و کلیساها ، پلاژها ، رستوران ها و جنگل های زیادی می باشند . جزیره بیوک آدا به عنوان بزرگترین و محبوب ترین جزیره دارای جاهای تاریخی متعددی است که از جمله این اماکن می توان به مانستر و کلیسای آییا یورگی از قرن ششم در یوجاتپه ، مسجد حمیدیه ، کلیسای آییوس نیکولاس و الد گریک اشاره نمود . در مورد دیگر جزایر عمومی باید گفت که بورگاز آدا از گذشته و به طور سنتی بیشتر مورد توجه یونانی‌ های شهر استانبول بوده در حالی که جزیره کینالی آدا مورد توجه‌ ارامنه شهر قرار گرفته است . جزیره هیبلی آدا نیز که قبلا جزیره ذخایر مس بوده محل آکادمی ناوال جادت است و یک کلیسای ارتودوکس دارد .
در جزایر پرنس تعدادی رستوران و کافه زیبا به چشم می خورد که گردشگران در هنگام خستگی و گرسنگی می توانند به آن ها مراجعه کنند . از نظر پلاژها ، جزیره پلاژهای عمومی و رایگان دارد اما چند پلاژ خصوصی نیز وجود دارد . امروزه ، جزایر پرنس ترکیه تفرجگاهی برای عموم مردم است . همچنین استانبولی ها و توریست ها برای لذت بردن از طبیعت زیبا ، مکان های دیدنی و تاریخی ، پلاژها و تفریگاه های جزیره به این مکان می آیند . توجه داشته باشید از ایستگاه کاباتاش تا جزیره بیوک آدا که آخرین و چهارمین ایستگاه کشتی های مسافربری (اتوبوسهای دریایی) است حدود 2 ساعت طول می کشد به طور حتم اگر گردشگران از قایق های تندرو استفاده کنند این زمان تا مقدار قابل توجهی کاهش می یابد .
pic162098210001