مسجد مراد پاشا آنتالیا

murat_pasa_mosque_antalya3safarafarin-qpr.jpg
murat_pasa_mosque_antalya3safarafarin-qpr.jpg murat_pasa_mosque_antalya4safarafarin-qpr.jpg
یکی از دیدنی های ترکیه برای تمامی گردشگران اعم از مسلمان و غیر مسلمان مساجد تاریخی هستند که با قدمت و معماری چشم نواز خود مورد توجه واقع شده اند . در شهر توریستی آنتالیا نیز مساجد و اماکن مقدس مختلفی وجود دارد که مسجد مراد پاشا آنتالیا (Murat Pasa Mosque Antalya) یکی از معروف ترین و قدیمی ترین آن هاست با ما تا انتها همراه باشید تا این مسجد زیبا و دیدنی را بیشتر بشناسید .
درباره مسجد با شکوه مراد پاشا در آنتالیا
مسجد مراد پاشا آنتالیا با حدود 450 سال قدمت یکی از نمونه های معماری دوره عثمانی در این شهر است و با چندین گنبد بزرگ و کوچک و یک مناره بلند از محبوبیت بسیاری در میان مردم بومی و گردشگران برخوردار می باشد . مسجد مراد پاشا از با سابقه ترین مساجد موجود در آنتالیا است و نمای خارجی زیبا و تزئینات داخلی فوق العاده بر ارزش و اعتبار آن افزوده است . این مسجد که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد در منطقه مراد پاشا واقع شده و توسط باغی با درختان صد ساله چنار احاطه شده است . این مسجد با جذابیت ها و زیبائی های زبانزد خود سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند .
معماری خارجی و داخلی مسجد قدیمی مراد پاشا در آنتالیا
مسجد مراد پاشا آنتالیا به عنوان یادگاری از نیمه دوم قرن شانزدهم در میان مردمان ترکیه از نظر تاریخی و مذهبی ارزش و اهمیت والایی دارد و این امر سبب شده تا تعدادی از گردشگران تور آنتالیا بازدید از آن را در برنامه گردشی خود قرار دهند . این مسجد که در بیرون محوطه کاخ ها در خیابان کاظم اوز آلپ واقع شده در سال 1570 میلادی به دستور صدراعظم وقت ، مراد پاشا بنا شده و از جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می گردد .
مسجد قدیمی و دیدنی مراد پاشا در آنتالیا به صورت یک ده ضلعی ساخته شده و معماری جذاب ان از نقاط قوت این جاذبه تاریخی می باشد . این مسجد در نمای خارجی خود دارای یک گنبد بزرگ ، چند گنبد کوچک و مناره ای از جنس گرانیت و سنگ مرمر می باشد که بر شکوه و جلال ان افزوده اند . توجه داشته باشید که مناره مسجد که با دو بالکن در قسمت جنوب غربی بنا واقع شده در قرن بیستم به ساختمان مسجد اضافه شده است . فضا و دکوراسیون داخلی مسجد به خوشنویسی های دوران سلجوقی مزین شده که زیبایی این مکان مقدس را دو چندان کرده است . از دیگر قسمت های جذاب مسجد مراد پاشا می توان به محراب ساخته شده از سنگ مرمر اشاره نمود .
pic370588210001