موزه اسباب بازی آنتالیا

antalya_toy_museum2safarafarin-qpr.jpg
antalya_toy_museum2safarafarin-qpr.jpg antalya_toy_museum3safarafarin-qpr.jpg antalya_toy_museum5safarafarin-qpr.jpg
به طور حتم اگر با کودک خود همسفر شده و به آنتالیا سفر کنید برنامه های گردشی شما متفاوت از سفرهای دوستانه خواهد بود چرا که باید جاذبه هایی را برای دیدن انتخاب کنید که با سلیقه کودکتان نیز مطابقت داشته باشد . موزه اسباب بازی آنتالیا (Antalya Toy Museum) از جمله اماکنی است که برای تمامی رده های سنی جالب بوده و برنامه ای مناسب برای سفرهای خانوادگی می باشد . با ما همراه شوید تا با این موزه جذاب بیشتر آشنا گردید .
درباره موزه جالب اسباب بازی در آنتالیا
موزه اسباب بازی آنتالیا با همت شهرداری شهری در خیابان İskele در کالجی مارینا تاسیس شده و طیف وسیعی از اسباب بازی های دیدنی را به نمایش گذاشته است . برخی از اسباب بازی ها و عروسک های موجود در موزه جذاب اسباب بازی آنتالیا از مزایده های عتیقه برگزار شده در سراسر جهان خریداری شده و در این مکان متمرکز شده اند . این موزه اسباب بازی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در آوریل سال 2011 افتتاح شده و گردشگران تور آنتالیا با بازدید از این موزه سفری کوتاه به دوران کودکی خود خواهند داشت . در این موزه علاوه بر وسایل بازی خارجی ، اسباب بازی های تولید ترکیه نیز به چشم می خورند که هر دو گروه در کنار هم کلکسیونی ارزشمند را تشکیل می دهند .
اطلاعاتی در مورد موزه اسباب بازی آنتالیای ترکیه
موزه اسباب بازی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا حدود 3 هزار وسیله بازی را در خود جای داده و می تواند تا ساعتی مراجعه کنندگان را به خود مشغول نموده و کودک درونشان را فعال سازد . عمده اسباب بازی های موجود در این موزه از کشورهای ایالات متحده آمریکا ، آلمان ، ژاپن و ترکیه جمع آوری شده اند و تعدادی نیز از بریتانیا ، ایتالیا ، روسیه ، فرانسه و آرژانتین به این موزه آورده شده اند . همچنین در این موزه اسباب بازی های دست ساز آناتولی نیز به چشم می خورند که بسیار دیدنی هستند .
شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از وسایل بازی موجود در موزه اسباب بازی آنتالیا بیش از 150 سال قدمت دارند و قدیمی ترین اثر این موزه در سال 1800 میلادی ساخته شده است . محیط موزه اسباب بازی آن قدر گیرا است که همه سنین را به سوی خود می کشاند و به نوعی برای بزرگسالان نقش تونل زمان را دارد و آن ها را به دوران کودکیشان می برد .
ساعت کاری و بلیط موزه اسباب بازی آنتالیا
همانگونه که بیان شد موزه اسباب بازی به عنوان یکی از دیدنی های آنتالیا مورد توجه گردشگران تور آنتالیا واقع شده و هر روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت 9:30 الی 12:30 و 13:30 الی 18:30 پذیرای مراجعه کنندگان می باشد و علاقه مندان برای دیدن این موزه جذاب باید 6 لیر به عنوان ورودی پرداخت کنند .
pic160588210001