پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

koprulu_canyon_national_park_antalya1safarafarin-q.jpg
koprulu_canyon_national_park_antalya1safarafarin-q.jpg koprulu_canyon_national_park_antalya3safarafarin-q.jpg koprulu_canyon_national_park_antalya4safarafarin-q.jpg koprulu_canyon_national_park_antalya5safarafarin-q.jpg
استان آنتالیا نیز به مانند دیگر نقاط ترکیه دارای طبیعت زیبا و جذاب می باشد لذا گردشگران تور آنتالیا می توانند بخشی از زمان سفر خود را به گردش در طبیعت و پارک های آن اختصاص دهند تا از تماشای مناظر و چشم اندازهای زیبا لذت ببرند . در این مطلب سعی شده پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا (Koprulu Canyon National Park Antalya) به عنوان جاذبه های طبیعی معرفی گردد با ما همراه باشید .
درباره کوپرولو کانیون از پارک های آنتالیا
پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا در وسط بسیاری از زیبائی های طبیعی در یک دره حاصلخیز واقع شده و بیش از 365 کیلومتر مربع وسعت دارد . پارک ملی کوپرولو کانیون در منطقه ماناوگات استان آنتالیا قرار گرفته و حدود 100 کیلومتر از آنتالیا فاصله دارد . کوپرولو کانیون که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد گونه های مختلف گیاهی و حیوانی را در خود جای داده و با زیبائی های چشم نواز و دیدگاه های خیره کننده سالانه میزبان گردشگران بسیاری از اقصی نقاط دنیا می باشد . این پارک ملی دارای منطقه جنگلی وسیع است و رودخانه کوپرولو در آن جریان دارد در واقع این منطقه از محبوبیت فوق العاده ای در میان دوستداران ماجراجویی و کارهای مهیج برخوردار است .
پارک طبیعی دره کوپرولو در انتالیا
پارک طبیعی دره کوپرولو آنتالیا در قسمت شمال شرقی این شهر واقع شده و حدود 44 سال پیش در 1973 میلادی به عنوان منطقه محافظت شده و پارک ملی اعلام شده است . دره کوپرولو که از جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می اید حدود 14 کیلومتر در امتداد رودخانه کوپرولو امتداد یافته با 400 متر عمق در بعضی نقاط از عمیق ترین دره های ترکیه محسوب می گردد . جالب است بدانید که پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا یکی از بهترین نقاط برای برگزاری تور رافتینگ می باشد و قایق سواری در میان آب های خروشان و تماشای مناظر اطراف لذتی وصف نشدنی به همراه دارد .
گردشگران در این منطقه حفاظت شده می توانند پیاده روی کنند ، قایقرانی در میان آب های خروشان را تجربه نمایند ، خرابه های تئاتر رومی را کشف کنند ، معبد زئوس در شهر کوهستانی سلگه را ببینند و از دیدن منظره های چشم نواز لذت ببرند . همچنین پل رومی اولوک که بر روی کوپرولو کانیون ساخته شده در این پارک واقع شده و از دیدنی های آنتالیا می باشد . پوشش گیاهی این منطقه از کاج ، سرو و سدر تشکیل شده و از جمله حیواناتی که در این منطقه زندگی می کنند می توان به آهو ، بز کوهی ، خرس ، روباه ، گرگ و خرگوش اشاره کرد . ضمنا در رودخانه این دره نیز تعداد زیادی قزل آلا وجود دارد .
گردشگران برای رسیدن به پارک دره کوپرولو از فراز آب های خروشان و زلال رودخانه ، تعدادی آبشار و جنگل بکر و دست نخورده عبور می کند که بسیار دیدنی است . در استراحتگاه پارک ملی آنتالیا ، رستوران هایی وجود دارد که ماهی های خوشمزه ای از جمله قزل آلا و انواع غذاهای دلچسب و مطبوع را به مشتریان عرضه می کنند .
pic410588210001