آب و هوای آنتالیا

antalya2safarafarin-qpr.jpg
antalya2safarafarin-qpr.jpg antalya3safarafarin-qpr.jpg antalya4safarafarin-qpr.jpg
اکثر گردشگران تور آنتالیا را برای تفریح و سرگرمی در کرانه های دریای مدیترانه انتخاب می کنند لذا اطلاع از شرایط آب و هوایی برای آنان ضروری بوده و دانستن بهترین زمان سفر به آنتالیا برای آنان مهم خواهد بود . اگر شما نیز قصد سفر به این شهر توریستی و دیدنی را دارید با ما همراه باشید تا در مورد آب و هوای آنتالیا بیشتر بدانید .
شرایط آب و هوایی در آنتالیا
آنتالیا شهر تفریحات و بازی های هیجان انگیز در ساحل و دریاست لذا مساعد بودن آب و هوای آنتالیا می تواند نقش موثری در تعیین زمان سفر داشته باشد . این شهر زیبا و دیدنی توسط کوه های توروس از بادهای شمالی در امان است و به دلیل قرارگیری در کرانه های دریای مدیترانه دارای تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی معتدل و بارانی است در واقع آنتالیا دارای آب و هوایی مدیترانه ای است . این شهر به طور متوسط سالانه دارای 300 روز آفتابی و نزدیک به 3 هزار ساعت نور خورشید در سال می باشد پس با این وجود مملو بودن این شهر و مناطق توریستی اطراف ان از مسافر در بیشتر روزهای سال جای تعجب ندارد و کاملا طبیعی است .
آب و هوای آنتالیا به گونه ای است که میانگین دمای آب بین 16 درجه سانتیگراد در زمستان ها و 27 درجه سانتیگراد در تابستان ها متغیر است . در این شهر جولای گرمترین ماه سال و ژانویه سردترین ماه سال می باشد همچنین کمترین میزان بارش آنتالیا در ماه جولای و بیشترین میزان بارش آنتالیا در ماه دسامبر اتفاق می افتد . در فصل تابستان دمای هوا بین 35 الی 45 درجه سانتیگراد و رطوبت آن بین 65 الی 85 درصد می باشد لذا این آب و هوا بسیاری از مسافران را به شرکت در تور آنتالیا و استفاده از سواحل و پلاژهای زیبای این شهر ترغیب می کند . در واقع باید گفت که آب و هوای آنتالیا در طی سال خیلی تغییر ندارد و اکثر روزها هوای آنتالیا گرم و شرجی می باشد . زمستان ها هوای در این شهر خنک تر می گردد و چند روزی باران خواهد آمد .
بهترین زمان سفر به آنتالیا
آگاهی از بهترین زمان سفر به آنتالیا به شما کمک خواهد نمود تا انتخاب درستی در زمینه زمان سفر داشته باشید . برای علاقه مندان به تور انتالیا شرایط آب و هوایی و تعیین هدف از سفر به آنتالیا تا حد زیادی در تعیین زمان سفر موثر است . تابستان های آنتالیا آفتابی و زمستان های آنتالیا آب و هوایی معتدل دارد و گاهی اوقات باران می بارد . اگر به شنا در دریای مدیترانه و آفتاب گیری در سواحل آنتالیا علاقه مند هستید بازه زمانی فروردین ماه تا آبان برای سفر شما مناسب است . اگر آب و هوای بارانی و پیاده روی زیر باران را دوست دارید بهتر است در آوریل با تور آنتالیا همراه شوید چرا که بعد از باران رنگین کمان های بسیار زیبایی در آنتالیا دیده می شود . در حالت کلی بهترین زمان سفر به آنتالیا ، ماه اردیبهشت می باشد چرا که دمای هوا و رطوبت آن بسیار مطلوب است و گرما آزار دهنده نیست و می توان در این زمان در سواحل آنتالیا حمام آفتاب گرفت .
pic991188210001