فرودگاه آنتالیا

antalya_airport4safarafarin-qpr.jpg
antalya_airport4safarafarin-qpr.jpg antalya_airport3safarafarin-qpr.jpg antalya_airport2safarafarin-qpr.jpg antalya_airport1safarafarin-qpr.jpg
اکثرا تور آنتالیا به صورت هوایی برگزار می گردد و مسافران با فرود آمدن در فرودگاه آنتالیا (Antalya Airport) می توانند سفری خاطره انگیز و دلچسب را شروع کنند . آشنایی با فرودگاه مقصد تا حد زیادی می تواند احساس ناخوشایند ورود به مکان جدید را کاهش دهد . شما نیز اگر قصد دارید برای تفریح و استراحت به آنتالیا بروید با سفر آفرین همراه شوید تا در مورد فرودگاه این شهر بیشتر بدانید .
درباره فرودگاه بین المللی آنتالیا
فرودگاه آنتالیا که در قسمت شمال شرقی این شهر واقع شده با بیش از 15 سال سابقه در برگزاری پروازهای داخلی و خارجی یکی از پرترافیک ترین فرودگاه های ترکیه محسوب می گردد . فرودگاه بین المللی آنتالیا در کرانه های دریای مدیترانه واقع شده و تا مرکز شهر چیزی حدود 13 کیلومتر فاصله دارد . این فرودگاه به عنوان یکی از فرودگاه های بین المللی ترکیه در سال 1998 به بهره برداری رسیده و از زمان تاسیس تا کنون سالانه میلیون ها مسافر با پروازهای داخلی و خارجی آن جابجا می گردند هرچند که در برخی از سال ها تعداد مسافران کاهش و یا افزایش یافته است .
برخی از گردشگران تور آنتالیا مناطق توریستی کمر و بلک را به سبب داشتن سواحل شنی زیبا ، هتل های لوکس و تفریحات آبی مهیج برای اقامت انتخاب می کنند لذا یکی از سوالات متداول در میان این مسافران فاصله فرودگاه انتالیا تا بلک و یا فاصله فرودگاه انتالیا تا کمر می باشد باید گفت که این فرودگاه تا بلک 30 کیلومتر و تا کمر 65 کیلومتر فاصله دارد . فرودگاه شهر آنتالیا با کد یاتا AYT از نوع فرودگاه های عمومی است و ظرفیت آن در طول سال حدود 35 میلیون مسافر می باشد . سه پایانه در این فرودگاه وجود دارد : ترمینال 1 ، ترمینال 2 و ترمینال داخلی . از نوامبر سال 2015 فقط ترمینال 2 و ترمینال داخلی این فرودگاه قابل استفاده بود و ترمینال 1 به دلیل انجام عملیات نوسازی بسته شده بود اما در اکتبر 2016 این ترمینال بازگشایی شد و ترمینال شماره 2 برای نوسازی و تعمیر بسته شد .
فرودگاه بین المللی شهر آنتالیا در سال 2011 توسط شورای بین المللی فرودگاه ها به عنوان بهترین فرودگاه اروپا انتخاب شد . این فرودگاه از نظر تعداد مسافر جا به جا شده در سال 2015 میلادی جایگاه سومین فرودگاه پرتردد ترکیه و پانزدهمین فرودگاه پرتردد اروپا را به دست آورده است . فرودگاه شهر انتالیا دارای فری شاب ، داروخانه ، کرایه اتومبیل ، رزرواسیون هتل ، ویلچر برای افراد سالمند ، سرویس بهداشتی عمومی ، پارکینگ و خدمات عمومی می باشد .
ایرلاین های فعال فرودگاه آنتالیا
شرکت های هواپیمایی زیادی در این فرودگاه بین المللی فعال می باشند که از جمله این ایرلاین ها می توان به بلو اکسپرس ، بوراجت ، داغستان ایرلاینز ، دوبروونیک ایرلاینز ، ایزی جت ، ایزی جت سوئد ، فلای دبی ، گرمان وینگز ، جزیره ایرویز ، جت ایر فلای ، اردن آوییایشن ، ایران ایر ، کوبان ایرلاینز ، مولدوویان ایرلاینز ، شرکت هوایی پگاسوس ، ساراتوف ایرلاینز ، شام وینگز ایرلاین، اسپان ایر ، استار لاینز قزاقستان ، اسکای ایرلاینز ، سان اکسپرس ، ترکیش ایرلاینز ، آنادولوجت ، ویز ایر ، یوروپ ایرپست ، ترانس آویا و وولینگ اشاره نمود .
مسیرهای پروازی فرودگاه شهر آنتالیا
آدانا ، آمستردام ، آنکارا ، بازل ، برلین ، بروکسل ، کلن ، کپنهاگ ، دالامان ، دوسلدورف ، فرانکفورت ، غازی آنتپ ، هانوفر ، ازمیر ، قونیه ، خارکف ، کراسنودار ، لینز ، لندن-استانسد ، مالاتیا ، مارسی ، میلان-برگامو ، مونیخ ، پاریس-اورولی ، رم ، سامسون، صوفیه ، استکهلم-آرلاندا ، اشتوتگارت ، تفلیس ، تهران ، تبریز ، ترابزون ، وان ، وین و زوریخ از جمله مقصدهای پروازی این فرودگاه می باشند .
pic854978210001