رودخانه ماناوگات آنتالیا

manavgat_river_antalya5safarafarin-qpr.jpg
manavgat_river_antalya5safarafarin-qpr.jpg manavgat_river_antalya2safarafarin-qpr.jpg manavgat_river_antalya3safarafarin-qpr.jpg manavgat_river_antalya4safarafarin-qpr.jpg
جاذبه های طبیعی مانند رودخانه ها ، آبشارها ، غارها ، کوه ها و سواحل یکی از علل انتخاب ترکیه برای سفر هستند چرا که این کشور با طبیعت فوق العاده خود برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است . آنتالیا نیز از این امر مستثنی نبوده و علاوه بر تفریحات مهیج ، دیدنی های تاریخی و هتل های لوکس ، دارای زیبائی های طبیعی متعددی است که رودخانه ماناوگات آنتالیا (Manavgat River Antalya) یکی از آن هاست با ما همراه باشید تا درباره این رودخانه بیشتر بدانید .
درباره رودخانه زیبای ماناوگات در آنتالیا
رودخانه ماناوگات آنتالیا به عنوان یکی از شگفت انگیزترین رودخانه های ترکیه از به هم پیوستن چندین چشمه در ارتفاع 1350 متری کوه های توروس به وجود می آید و با گذر از میان صخره های کوچک و جلگه ها به آب های زیبای مدیترانه می پیوندد . رودخانه ماناوگات که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در نزدیکی روستای ماناوگات واقع شده و امتداد آن یکی از محبوب ترین مناطق برای پیک نیک در میان مردم ترکیه و گردشگران تور آنتالیا می باشد . هنوز از زمان پیدایش این رودخانه اطلاعات دقیق در دسترس نیست ولی برخی اعتقاد دارند که قدمت رودخانه ماناوگات به 200-150 سال قبل از میلاد بر می گردد .
اطلاعاتی در مورد رودخانه ماناوگات ترکیه
رودخانه ماناوگات آنتالیا تا زمانی که به دریای مدیترانه می ریزد مسیری 90 کیلومتر را طی می کند و با عبور از میان صخره های کوچک و جلگه ها ، مناظری زیبا و چشم اندازهایی فوق العاده خلق می کند که بسیار دیدنی است . این رودخانه که از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد گزینه ای مناسب برای قایقرانی و تجربه رافتینگ در آنتالیا است و گردشگران تور آنتالیا با قایقرانی در امتداد این رودخانه می توانند از طبیعت و مناظر اطراف لذت ببرند . در واقع این رودخانه مکانی دل نشین و آرامی را برای گردشگران فراهم آورده تا لحظه هایی خوش و مهیج را تجربه کنند .
بهترین راه برای دیدن رودخانه زیبای ماناوگات که از کنار شهر زیبای سیده عبور می کند گشت با کشتی است چرا که این تفریح موقعیتی عالی برای بازدید از مناظر زیبا و دیدنی های اطراف را برای گردشگران تور آنتالیا فراهم می کند . همچنین در این گشت گردشگران و مسافران کشتی می توانند زمانی را برای شنا در رودخانه ماناوگات و دریای مدیترانه صرف کنند . آبشار ماناوگات ترکیه که از دیدنی های آنتالیا محسوب می گردد در امتداد این رودخانه واقع شده و تا روستای ماناوگات فاصله اندکی دارد .
در اطراف رود خانه درختان کهن سال صنوبر قد علم کرده که مکانی آرام و زیبا جهت صرف ناهار و کباب ماهی قزل به ارمغان آورده است . وجود آبشارها ، باغات چایی و رستوران ها ، این منطقه را به محلی دلپذیر و استراحتگاهی خنک خصوصا بعد از یک روز گردش و تفریح در آنتالیا تبدیل نموده است . اگر شما نیز قصد دارید به انتالیا سفر کنید توصیه می گردد حتما از رودخانه ماناوگات دیدن کنید و روزی را به تفریح و استراحت در دامان طبیعت اختصاص دهید .
pic568278210001