غار کارائین آنتالیا

karain_cave_antalya3safarafarin-qpr.jpg
karain_cave_antalya3safarafarin-qpr.jpg karain_cave_antalya4safarafarin-qpr.jpg karain_cave_antalya5safarafarin-qpr.jpg
اکثر گردشگران آنتالیا را به سبب داشتن سواحل زیبا برای سفر انتخاب می کنند تا بتوانند از انواع تفریحات لذت ببرند . باید گفت که آنتالیا به تفریح محدود نمی گردد و جاهای دیدنی و تاریخی متعددی نیز در آن وجود دارد که بازدید از آن ها می تواند گردشگران تور آنتالیا را با تاریخ کهن این سرزمین آشنا سازد . غار کارائین آنتالیا (Karain Cave Antalya) منطقه ای حفاظت شده است که با قدمتی هزاران ساله علاقه مندان بسیاری را به سوی خود می کشاند . در ادامه توضیحاتی در مورد این غار دیدنی و تاریخی آمده است تا یکی از بزرگترین غارهای موجود در ترکیه معرفی گردد .
درباره غار کارائین در آنتالیا
غار کارائین آنتالیا یک سایت باستان شناسی در فاصله 27 کیلومتری شمال غرب آنتالیا است و اشیا یافت شده در آن سکونت انسان ها در هزاران سال قبل در کارائین را تایید نموده اند . غار کارائین که از جاذبه های گردشگری ترکیه است سایتی متعلق به دوره پارینه سنگی در منطقه مدیترانه می باشد و از قدیمی ترین سکونتگاه های انسان در آنتالیا به شمار می آید . این غار در ارتفاع 430 متری از سطح دریا و در روستای Yağca واقع شده و اسراری از زندگی انسان ها در دوران کهن را در خود نهفته است .
کارائین ، غاری تاریخی در نزدیکی آنتالیا
منطقه محافظت شده غار کارائین آنتالیا دارای آب و هوایی معتدل است و حتی در روزهای گرم تابستان نیز بازدیدکنندگان احساس خنکی می کنند . با کشف قطعه ای از یک جمجمه نئاندرتال در غار کارائین حضور انسان از اوایل سن پارینه سنگی بین 150 هزار تا 200 هزار سال قبل تایید شده و محققان تداوم سکونت انسان در این غار را حدود 25 هزار سال می دانند . تا کنون از این منطقه اشیا و آثار متعددی یافت شده که قدمت برخی از آنها به 160 هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد . توجه داشته باشید که این آثار در موزه ای در ورودی غار و یا دیگر موزه های ترکیه نگهداری می شوند . برخی از این اشیا تاریخی شامل ابزار شکار و زندگی - ساخته شده از عاج و سنگ - در موزه تاریخ تمدن آناتولی در معرض دید عموم قرار گرفته اند .
غار کارائین که از جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می گردد دارای یک ورودی می باشد که با تابش نور خورشید روشن می شود که در ادامه به 3 تالار بهم پیوسته منتهی می گردد . چندین اتاق نیز در این غار دیده می شود که دیوارهایی با طرح های عجیب و غریب دارند . امروزه برای سهولت کار بازدیدکنندگان ، چراغ های پر نوری در قسمت های مختلف غار کشیده شده تا عجایب زیبای این غار شگفت انگیز بهتر دیده شود .
فقط توجه داشته باشید که غار تاریخی Karain در ماه های آوریل تا اکتبر هر روزه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر باز است و در ماه های اکتبر تا مارس با اندکی تغییر از 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان می باشد .
pic538278210001