موزه موزائیک آنتالیا

antalya_mosaic_museum5safarafarin-qpr.jpg
antalya_mosaic_museum5safarafarin-qpr.jpg hatay4safarafarin-qpr.jpg
موزه ها از بهترین گزینه ها برای آشنایی با گذشته و چگونگی زندگی مردمان هر کشوری هستند چرا که در این اماکن می توان آثار باقی مانده از ادوار پیش را مشاهده نموده و گذری در تاریخ داشت . در ترکیه و شهر آنتالیا نیز موزه های متعددی وجود دارد که بازدید از هر کدام از ان ها برای علاقه مندان جذاب خواهد بود . در ادامه موزه موزائیک آنتالیا (Antalya Mosaic Museum) که از معروف ترین موزه های موزائیک ترکیه می باشد معرفی شده است با ما همراه باشید تا در مورد این موزه دیدنی بیشتر بدانید .
درباره موزه دیدنی موزائیک در آنتالیا
موزه موزائیک آنتالیا گوشه ای از زندگی روزمره ادوار گذشته را به نمایش گذاشته و یادگارانی از آن دوران را به گردشگران تور آنتالیا نشان می دهد . موزه موزائیک که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید یکی از اماکنی است که مورد توجه واقع شده و اطلاعاتی در مورد زندگی گذشتگان در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد . این موزه دیدنی موزائیک های شگفت انگیز و زیبائی را نمایش می دهد که برخی با قدمت چند صد ساله به خوبی حفظ و نگهداری شده اند و به صورت تصویری شیوه زندگی در قرن های پیش را در معرض دید عموم قرار می دهند .
آنچه در موزه موزائیک آنتالیای ترکیه در انتظار بازدید کنندگان می باشد
موزه موزائیک به عنوان یکی از دیدنی ترین موزه ها و جاذبه های گردشگری آنتالیا دارای موزائیک های اعجاب آور و زیبایی از زندگانی دوران دوم باستان است که به خوبی حفظ شده اند . در موزه موزائیک آنتالیا بازدید کنندگان متوجه می شوند كه تیر شكار حیوانات چطور ساخته شده و یا اینکه اشعار فصول سال چیست و قهرمان های گذشتگان چه کسانی بوده اند . همچنین در این موزه آثاری از دوران هیتیت ها و اسور به صورت قلم كاری روی سنگ ، طلا و آثار ساخته شده از جنس های مختلف وجود دارد که بسیار جالب می باشد .
با اینکه برخی از قسمت های موزائیک های موجود در موزه تخریب شده اما باز هم این موزه یکی از برترین موزه های ترکیه محسوب می گردد و چیزی از ارزش های آن کاسته نشده است . برخی از آثار گنجانده شده در موزه Mosaic به دلیل قدمت و جذابیت قابل قیمت گذاری نیستند و ارزش آن ها بسیار بالاست یکی از این موزائیک های غیر قابل قیمت گذاری موزائیک فصول است که قدمت آن به سال 200 میلادی بر می گردد . توجه داشته باشید که به دلیل کمبود جا بسیاری از آثار چینی هنوز در معرض دید قرار داده نشده است .
موزه موزائیک که از دیدنی های آنتالیا می باشد در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز است و صبح ها کار خود را ساعت 8:30 آغاز نموده و تا 16:30 بعد از ظهر باز می باشد .
pic039078210001