حمام رومی آنتالیا

roman_baths_antalia3safarafarin-qpr.jpg
roman_baths_antalia3safarafarin-qpr.jpg roman_baths_antalia4safarafarin-qpr.jpg roman_baths_antalia5safarafarin-qpr.jpg
ترکیه با پیشینه ای غنی و قدمتی هزاران ساله ، ابنیه تاریخی متعددی را در شهرهای خود جای داده که بسیار دیدنی هستند . آنتالیا نیز به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی ترکیه علاوه بر تفریحات مهیج دارای سایت های باستانی فوق العاده ای است که بازدید از آن ها می تواند برای اکثر گردشگران تور آنتالیا خوشایند باشد . حمام رومی آنتالیا (Roman baths Antalia) یکی از این جاذبه هاست که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است .
درباره حمام رومی در آنتالیا
گردشگران با بازدید از سایت های تاریخی آنتالیا از جمله حمام رومی آنتالیا می توانند سفری در تاریخ پر فراز و نشیب ترکیه داشته و اطلاعاتی در مورد این جاذبه ها و پیشینه آن ها کسب کنند . حمام رومی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در منطقه تاریخی سیده (Side) واقع شده و امروزه به عنوان موزه ای باستان شناسی فعالیت می کند . حمام تاریخی رومی که بهترین آثار باستان شناسی را در خود جای داده دارای فضایی آرامش بخش و محیطی مناسب بوده و توسط طبیعتی زیبا احاطه شده است همچنین قرارگیری آن در سواحل سیده سبب شده تا سالانه گردشگران بسیاری از این مجموعه دیدن کنند . این حمام در زمان امپراتور Caracalla به افتخار پدر طب ساخته شده و با بخش ها و قسمت های متنوع می تواند گزینه ای مناسب برای بازدید در سفر به آنتالیا باشد .
حمام رومی در سواحل سیده آنتالیا
سیده به عنوان یکی از مناطق تفریحی و توریستی آنتالیا دارای سواحل شنی زیبا و تمیز ، دریای آرام ، اقامتگاه های لوکس و هتل های مدرن ، رستوران های ساحلی ، تفریحات مهیج آبی و جاذبه های دیدنی متنوعی است . سواحل این منطقه در کرانه های دریای مدیترانه واقع شده اند و انبوهی از درختان کاج این منطقه را احاطه کرده است . در واقع گردشگران با سفر به این منطقه زیبا علاوه بر دیدن حمام رومی آنتالیا می توانند به تفریح و استراحت در سواحل سیده پرداخته و روزی سرشار از هیجان و نشاط را پشت سر بگذارند .
حمام رومی که از جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می گردد از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده که اتاق سرد ، اتاق خنک و یک اتاق گرم از جمله این قسمت ها می باشند . امروزه و با گذشت زمان بسیار زیادی از ساخت این بنا باز هم گردشگران تور آنتالیا می توانند سیستم گرمایش قدیمی و اتاق مخصوص پوشیدن لباس ها و سایر بخش های این بنای تاریخی و جذاب را از نزدیک مشاهده نمایند . در حقیقت حمام رومی ها به عنوان جاذبه ای تاریخی در سیده آنتالیا در گذشته شامل پنج اتاق در اندازه های مختلف بود از جمله یک اتاق آب سرد ، یک اتاق آب گرم ، یک گرم خانه و سونا ، به همراه پانسیون و استخر شنا که به صورت بیضی طراحی شده بودند . جالب است بدانید که تمامی دیوارهای داخلی و کف حمام با سنگ مرمر تزیین‌ شده بود . اگر قصد دارید به آنتالیا سفر کنید به شما پیشنهاد می گردد حتما به منطقه سیده رفته و این موزه دیدنی را از نزدیک ببینید .
pic329968210001