پارک ییلدیز استانبول

yildiz_park_istanbu4safarafarin-qpr.jpg
yildiz_park_istanbu4safarafarin-qpr.jpg yildiz_park_istanbu1safarafarin-qpr.jpg yildiz_park_istanbu2safarafarin-qpr.jpg yildiz_park_istanbu3safarafarin-qpr.jpg yildiz_park_istanbu5safarafarin-qpr.jpg
استانبول شهری زیبا و دیدنی در ترکیه است که همه چیز برای دیدن ، تجربه کردن و تفریح در آن یافت می شود . گردشگران در سفر به این شهر معمولا علاوه بر دیدن ابنیه تاریخی و گردش در مراکز خرید سری به پارک های زیبای آن نیز می زنند تا از فضای آرامش بخش و زیبائی های چشم نواز لذت ببرند . پارک ییلدیز استانبول (Yildiz Park Istanbul) یکی از پارک های دیدنی است که در این بخش به معرفی آن پرداخته شده است برای آشنایی با این پارک تاریخی با ما همراه باشید .
درباره پارک تاریخی ییلدیز در استانبول
پارک ییلدیز استانبول پارکی تاریخی است که در زمان عثمانی جزئی از کاخ سلطنتی ییلدیز بوده اما امروزه باغی زیبا با گل ها ، گیاهان و درختان مختلف می باشد که هر کدام از این گونه ها از اقصی نقاط دنیا جمع آوری شده اند توجه داشته باشید که قدمت برخی از این گونه ها به دوران عثمانی بر می گردد . پارک ییلدیز در منطقه بشیکتاش واقع شده و دیدگاه هایی پانوراما از تنگه بسفر ارائه می دهد . گردشگران تور استانبول در زمانی که از گشتن در میان جاذبه های گردشگری استانبول خسته شدند می توانند به این پارک مراجعه نموده و ساعتی را به استراحت و کسب آرامش بپردازند . پارک ییلدیز در تمام فصول سال بسیار زیبا و دیدنی است اما در فصل بهار با شکوفه های دلربا و گل های رنگارنگ جلوه ویژه ای دارد در اردیبهشت نیز عطر گل های لاله فضای پارک را زیبا و عطرآگین می کند .
پارک زیبای ییلدیز را بیشتر بشناسیم
پارک ییلدیز استانبول که از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می گردد بین کاخ های ییلدیز و سیراگان واقع شده و از بزرگترین پارک های عمومی استانبول به شمار می آید . در این پارک گونه هایی چون مگنولیا ، برگبو ، درختان ارغوان ، بلوط ، سرو ، کاج و شاه بلوط هندی به چشم می خورد که بر جذابیت و طراوت آن افزوده اند . پارک Yildiz به دو بخش تقسیم شده که بازدید از بخش بیرونی برای عموم آزاد است و شامل سه عمارت سیل ، کدیر ، ملتا و کارخانه چینی می باشد . مراجعه کنندگان به این پارک می توانند در عمارت های کدیر و ملتا استراحت کرده ، چای بنوشند و صبحانه یا ناهار صرف کنند . در بخش بیرونی این پارک دو دریاچه مصنوعی نیز وجود دارد که دیدنی است .
بازدید از پارک ییلدیز می تواند به عنوان یکی از تفریحات استانبول برای گردشگران جذاب باشد و خاطرات و لحظاتی بیادماندنی برای آنان به ارمغان آورد . این پارک در روزهای تعطیل و آخر هفته معمولا مملو از افرادی است که برای پیک نیک و خوشگذرانی آمده اند . ورودی پارک ییلدیز برای افراد پیاده رایگان است اما کسانی که با خودرو شخصی به این مکان مراجعه می کنند باید مبلغی به عنوان ورودی بپردازند . طبیعت سرسبز و زیبای این پارک و وجود دریاچه های مصنوعی این پارک باعث شده تا همه ساله عده زیادی از مسافران استانبول به این پارک بروند و از آن بازدید کنند .
پارک ییلدیز که امروزه از دیدنی های استانبول می باشد در اصل شکارگاه سلطان سلیمان معروف بود که بعدها به مرور زمان جز بیشه پشت کاخ ها استفاده می شد و مدتی بلا استفاده ماند تا زمان سلطان عبدالحمید دوم ، مجددا این فضای سبز مورد توجه قرار گرفته و قصر کوچکی که از قبل توی باغ بود ، بازسازی می شود .
pic008268210001