جنگل بلگراد استانبول

belgrade_forest_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
belgrade_forest_istanbul5safarafarin-qpr.jpg belgrade_forest_istanbul4safarafarin-qpr.jpg belgrade_forest_istanbul3safarafarin-qpr.jpg belgrade_forest_istanbul2safarafarin-qpr.jpg belgrade_forest_istanbul1safarafarin-qpr.jpg
جاذبه های طبیعی در کنار جاذبه های تاریخی جذابیت ویژه ای به استانبول بخشیده اند و گردشگران در هنگام خستگی از دنیای مدرن و ابنیه تاریخی شهر می توانند به طبیعت پناه برده و آرامش خود را بازیابند . در این قسمت جنگل بلگراد استانبول (Belgrade Forest Istanbul) به عنوان جاذبه ای طبیعی معرفی شده است با ما همراه باشید تا این منطقه بکر و سرسبز را بیشتر بشناسید .
درباره جنگل سرسبز بلگراد در استانبول
به طور حتم جنگل بلگراد استانبول یکی از بهترین فضاهای سبز نزدیک به این شهر می باشد که در قسمت اروپایی و فاصله 15 کیلومتری استانبول واقع شده است . جنگل بلگراد مکانی مناسب برای فرار از شلوغی و هیاهوی شهر است و فرصت استفاده از طبیعت زیبا و آب وهوای دلپذیر را برای مردم بومی و گردشگران تور استانبول فراهم نموده است . این جنگل که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در شرقی ترین نقطه شبه جزیره Thracian واقع شده و با وسعتی بیش از 5 هزار هکتار خانه ای برای انواع گونه های گیاهی ، پرندگان و حیوانات می باشد .
اطلاعاتی در مورد جنگل زیبا و دیدنی بلگراد
سفر به جنگل بلگراد استانبول می تواند یک راه بسیار خوب برای فرار از شهر توریستی استانبول و لذت بردن از کمی هوای تازه باشد هر چند که نباید انتظار داشت در روزهای آخر هفته این جنگل خلوت و بدون بازدیدکننده باشد . این جنگل که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد در شمال غربی این شهر واقع شده و در تمامی فصول با رنگ های زیبا و دلنشین جذابیت فوق العاده ای دارد . جنگل Belgrade دارای فضایی منحصر به فرد همراه با چشمه های آب معدنی فراوان است و مکانی مناسب برای تفریح آخر هفته و پیک نیک در روزهای تعطیل می باشد .
همانگونه که بیان شد این جنگل زیبا و دیدنی خانه ای برای انواع گیاهان و درختان است و درختان بلوط ، درختان توس شرقی ، ممرز و شاه بلوط آناتولی عمده پوشش گیاهی جنگل بلگراد را تشکیل می دهند . همچنین در این منطقه جنگلی بیش از 71 گونه‌ پرنده و 18 نوع پستاندار زندگی می کنند که گردشگران با گردش در قسمت های مختلف ممکن است با این گونه ها مواجه شوند . توجه داشته باشید که در این جنگل شکار ممنوع می باشد .
در دوران سلطان سلیمان عثمانی ، جنگل بلگراد که امروزه از دیدنی های استانبول می باشد از موقعیت استراتژیکی مهمی برخوردار بود چرا که این منطقه منبع اصلی تامین آب شهر محسوب می شد در واقع آب چشمه ها و رودخانه های متعدد موجود در جنگل با کانال کشی به شهر انتقال داده می شد .
در جنگل بلگراد مناطقی مخصوص برای پیک نیک و مسیرهایی برای پیاده روی در نظر گرفته شده که گردشگران با استفاده از آن ها می توانند روزی بیادماندنی داشته باشند . بلگراد در تمامی فصول علی الخصوص تابستان مملو از افرادی است که برای فرار از شلوغی شهر و استفاده از هوای تازه به دامان طبیعت پناه اورده اند . در تابستان هنگامی که وارد این جنگل می شوید ، نور و خنکای مطلوب از شما استقبال می کند و سایه های درختان بلند مانع از ورود نور شدید خورشید می شود . جنگل بلگراد در بهار و پاییز نیز بسیار زیباست و منظره ای فوق العاده و شگفت انگیز همراه با رنگ های مختلف به نمایش می گذارد در زمستان نیز این منطقه زیبایی خود را از دست نمی دهد . در این فصل افرادی یافت می شوند که به جنگل آمده اند تا با آرامش در آن قدم بزنند .
باغ آتاتورک که یک باغ گیاه شناسی می باشد در داخل این جنگل واقع شده و با قدمتی بیش از یک قرن 300 هکتار از وسعت جنگل را به خود اختصاص داده است . این باغ که در 1916 تاسیس شده بیش از 2 هزار نوع گیاه بومی و خارجی را در خود جای داده و به صورت رایگان هر روز هفته از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان می باشد . مراجعه به جنگل و باغ آتاتورک می تواند به عنوان یکی از تفریحات استانبول لحظاتی شاد و مملو از سرزندگی برای شما به همراه داشته باشد .
pic781958210001