آکواریوم ترکوازو استانبول

turkuazoo_aquarium_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
turkuazoo_aquarium_istanbul5safarafarin-qpr.jpg turkuazoo_aquarium_istanbul4safarafarin-qpr.jpg turkuazoo_aquarium_istanbul3safarafarin-qpr.jpg turkuazoo_aquarium_istanbul2safarafarin-qpr.jpg
تماشای دنیای زنگارنگ زیر آب و انواع آبزیان می تواند یکی از برنامه های سرگرم کننده تور استانبول باشد که با مراجعه به آکواریوم ترکوازو استانبول (Turkuazoo Aquarium Istanbul) این برنامه تحقق می یابد . برای اینکه اطلاعاتی در مورد این آکواریوم دیدنی کسب کنید با سفر آفرین همراه باشید .
درباره آکواریوم دیدنی ترکوازو در استانبول
آکواریوم ترکوازو استانبول با کمتر از 10 سال سابقه در منطقه بایرام پاشا واقع شده و کلکسیونی از آبزیان دریایی و اقیانوسی را در معرض دید عموم قرار می دهد . آکواریوم ترکوازو از نظر وسعت ، حجم آب و تعداد جانداران آبزی یکی از بزرگترین ها در قاره سبز است و به عنوان مرکزی برای تحقیقات و حفاظت از گونه های در حال انقراض کاربرد دارد . این آکواریوم که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در سال 2009 در مجتمع تجاری فروم که خود از بزرگترین و برترین مراکز خرید استانبول و اروپا می باشد تاسیس شده و طیف گسترده ای از گونه های آبزی را به نمایش گذاشته است . ترکوازو یکی از جاذبه هایی است که برای تمامی رده های سنی مناسب بوده و بازدید از آن برای کودک و بزرگسال جالب و سرگرم کننده خواهد بود .
اطلاعاتی در مورد ترکوازو ، از بزرگترین آکواریوم های اروپا
آکواریوم ترکوازو که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد به عنوان اولین آکواریوم عمومی ترکیه در سال 2009 تاسیس شده و بیش از 10 هزار ماهی و جاندار دریایی را در خود جای داده است . آکواریوم ترکوازو استانبول با گنجایش 7 هزار متر مکعب آب از بزرگترین آکواریوم های اروپا محسوب می گردد و برای احداث آن حدود 17 میلیون یورو هزینه شده است . این آکواریوم که از جاذبه های توریستی مهم استانبول می باشد بیش از 8 هزار متر مربع وسعت دارد و در 5 ماه اول تاسیس حدود 500 هزار نفر بازدیدکننده داشته است .
آکواریوم TurkuaZoo در استانبول از چندین مخزن تشکیل شده که بزرگترین مخزن آن حدود 5 هزار متر مکعب گنجایش دارد . در این مجموعه از انواع ماهی های مربوط به آب های شور و شیرین ، ماهی های اقیانوسی ، کوسه ها ، سفره ماهی ها ، گروه های مختلفی ازماهی های بسیار نایاب و زیبا و برخی از گونه های در خطر انقراض نگهداری می شوند . برای تعدادی از این ماهی ها شرایط نگهداری بسیار ویژه تعبیه شده است . گردشگران با قدم زدن در تونلی 80 متری که از طولانی ترین تونل های زیر آب در اروپا به شمار می آید می توانند در نمایی 270 درجه برخی از شگفت انگیزترین موجودات دریایی مانند کوسه ببری عظیم ، کوسه پرستار ، کوسه گیتار ، کوسه گورخری و کوسه راه راه غول پیکر را شاهد باشند .
آکواریوم ترکوازو در روزهای میانی هفته از ساعت 10 صبح تا 19 پذیرای علاقه مندان است و ساعت بازدید از این مجموعه در آخر هفته با اندکی تغییر نسبت به روزهای دیگر از ساعت 10 الی 20 خواهد بود . اگر قصد دارید به صورت خانوادگی به استانبول سفر کنید بازدید از این آکواریوم جذاب می تواند برای تمامی اعضای خانواده خوشایند بوده و روزی بیادماندنی برای آن ها به ارمغان آورد .
pic161958210001