موزه پرا استانبول

pera_museum_istanbul3safarafarin-qpr.jpg
pera_museum_istanbul3safarafarin-qpr.jpg pera_museum_istanbul2safarafarin-qpr.jpg pera_museum_istanbul5safarafarin-qpr.jpg pera_museum_istanbul4safarafarin-qpr.jpg
در شهر استانبول علاوه بر موزه هایی با شهرت جهانی مانند ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، کاریه ، موزه باستان شناسی و کاخ دولما باغچه ، موزه ها و گالری های هنری متعددی وجود دارد که موزه پرا استانبول (Pera Museum Istanbul) یکی از آن هاست . برای اینکه این موزه جذاب را بهتر بشناسید با سفر آفرین تا انتها همراه باشید .
درباره موزه دیدنی پرا در استانبول
برخی از گردشگران علاقه دارند با سر زدن به موزه های استانبول در مورد تاریخ ، هنر ، فرهنگ و شیوه زندگی مردمان آن اطلاعات کسب کنند و برای ساعتی خود را مشغول سازند . یکی از گزینه های مناسب برای این افراد موزه پرا استانبول است که در خیابان مشروطیت شماره 65 واقع شده و فاصله اندکی تا میدان تکسیم دارد . موزه پرا که موزه ای هنری و زیبا در منطقه بی اوغلو است در سال 2005 میلادی تاسیس شده و کلکسیونی ارزشمند از آثار گذشته را به نمایش گذاشته است . این موزه که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می اید توسط سونا و اینان کراچ به بهره برداری رسیده و از زمان شروع به فعالیت تا کنون گردشگران بسیاری را به خود جذب نموده است .
در مورد موزه پرا بیشتر بدانیم
همانگونه که بیان شد موزه پرا استانبول در سال 2005 در منطقه پر جنب و جوش بی اوغلو بازگشایی شده و خیابان استقلال که خود مملو از فروشگاه ، گالری هنری ، کلیسا ، مسجد ، رستوران و کافه های متنوع است در نزدیکی آن قرار گرفته است . این موزه که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد در ساختمانی 5 طبقه که در گذشته متعلق به هتل بریستول بوده واقع شده است . ساختمان موزه Pera خود جالب و دیدنی است چرا که در سال 1893 ساخته شده و در طی بازسازی که بین سال های 2003 تا 2005 بر روی آن انجام شده نمای خارجی آن تغییر نکرده ولی فضا و دکوراسیون داخلی آن تماما بازسازی و تعمیر شده است .
موزه پرا در استانبول در واقع کلکسیونی ارزشمند از مجموعه های هنری مختلف از قبیل مجموعه نقاشی ، مجموعه ابزار اندازه گیری ، مجموعه عکس های استانبول قدیم ، مجموعه سرامیک و موزاییک است و هر چند وقت یکبار در این موزه نمایشگاه های هنری نیز برگزار می گردد . در این موزه نقاشی های زیبا و آثار هنرمندان مشهور جهان موجود می باشد که توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب می کند .
ساعات بازدید و بلیط موزه پرا در استانبول
موزه پرا به عنوان یکی از دیدنی های استانبول در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز است و علاقه مندان در روزهای سه شنبه تا شنبه می توانند از ساعت 10 صبح تا 7 عصر و روزهای یکشنبه از ساعت 12 الی 18 به این موزه مراجعه کنند . بلیط بازدید از این مجموعه برای بزرگسالان 20 لیر و برای مراجعه کنندگان زیر 12 سال و بالای 65 سال 12 لیر می باشد . توجه داشته باشید که بازدید از موزه پرا در روزهای جمعه از ساعت 18 الی 22 رایگان است و این مجموعه ارزشمند روز اول تعطیلات مذهبی و روز اول ژانویه تعطیل می باشد .
pic118858210001