خیابان استقلال استانبول

istiklal_avenue_istanbul4safarafarin-qpr.jpg
istiklal_avenue_istanbul4safarafarin-qpr.jpg istiklal_avenue_istanbul3safarafarin-qpr.jpg istiklal_avenue_istanbulsafarafarin-qpr.jpg istiklal_avenue_istanbul1safarafarin-qpr.jpg istiklal_avenue_istanbul2safarafarin-qpr.jpg
خیابان استقلال استانبول (Istiklal Avenue Istanbul) از مشهورترین خیابان های این شهر می باشد که مسلما تمامی گردشگران تور استانبول از آن بازدید می کنند . اگر شما نیز قصد دارید به این شهر تاریخی سفر کنید با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد این خیابان دیدنی کسب کنید .
درباره خیابان معروف استقلال در استانبول
خیابان استقلال استانبول یکی از زنده ترین و پر جنب و جوش ترین خیابان های این شهر و حتی ترکیه است که در تمامی روز مملو از جمعیت می باشد . خیابان استقلال که در قسمت اروپائی استانبول واقع شده توسط تعدادی از ساختمان های تاریخی با سبک های مختلف معماری احاطه شده و در دوره عثمانی با نام کادی کبیر شناخته می شد . این خیابان که از جاذبه های گردشگری ترکیه و مراکز خرید استانبول به شمار می آید در منطقه بی اوغلو واقع شده و سالانه میلیون ها گردشگر را به سوی خود می کشاند . در این خیابان هر انچه بخواهید یافت می گردد از بوتیک ها و فروشگاه های متعدد گرفته تا ابنیه تاریخی و گالری های هنری ، مسلما تمام گردشگرانی که با تور استانبول سفر می کنند از این خیابان گذر خواهند کرد .
در خیابان دیدنی استقلال استانبول چه چیزی در انتظار گردشگران است ؟
همانگونه که بیان شد خیابان استقلال در بخش اروپائی شهر و در منطقه شناخته شده بی اوغلو واقع شده و از یک طرف به میدان تکسیم متصل شده است . این خیابان به عنوان قلب تپنده شهر همیشه شلوغ و پرازدحام می باشد و بر طبق آمار ارائه شده در آخر هفته ها حدود 3 میلیون بازدیدکننده دارد . خیابان استقلال یا خیابان بزرگ از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می گردد و فروشگاه ها و بوتیک های لباس ، فروشگاه های ادوات موسیقی ، گالری های هنری ، سینما ، تئاتر ، رستوران هایی با سبک های متفاوت ، کافی شاپ ، قهوه خانه های سنتی ، کلاب های موسیقی ، کتابخانه ، کافه قنادی ها ، سفارتخانه (فرانسه ، اسپانیا ، روسیه ، سوئد ، هلند ، یونان و انگلیس) ، کلیسا (کاتولیک رومی و ارتدوکس یونانی) و مساجد (مسجد جامع حسن آقا) از جمله مواردی هستند که در این خیابان به چشم می خورند .
خیابان استقلال استانبول حدود 1.4 کیلومتر طول دارد و اغلب ساختمان های موجود در آن که مربوط به قرن نوزده و اوایل قرن بیستم می باشند به سبک های نئوکلاسیک ، نئو گوتیک ، احیای رنسانس ، هنرهای زیبا ، هنر نو و ملی ترکیه ساخته شده اند. خیابان استقلال که سنگ فرش شده محدودیت ترافیکی دارد به طوری که به غیر از یک تراموای قدیمی قرمز رنگ به نام نوستالژیک تراموا ، وسایل نقلیه امدادی ، پلیس و نظافت شهری هیچ وسیله نقلیه دیگری اجازه ورود به این خیابان را ندارد . گردشگران با سوار شدن به تراموای نوستالژیک می توانند طول خیابان را از بالا به پایین و از پایین به بالا طی کرده و از Istiklal Street دیدن کنند .
گردشگران تور استانبول با رفتن به این خیابان معروف و قدم زدن در امتداد آن می توانند از کلیساها و مساجد بازدید کنند ، با سر زدن به مغازه ها و فروشگاه های مختلف اجناسی با کیفیت را خریداری کنند ، از بناهای مهم و تاریخی آن عکس بگیرند ، از گالری های هنری متعددی که در ان خیابان وجود دارد دیدن کنند و انواع غذاهای خیابانی و نوشیدنی های ترکی را با قیمت مناسب سرو کنند . گردشگران برای رسیدن به این خیابان کافی است در هر کجای استانبول هستند خود را به یک ایستگاه مترو رساننده و بدون ماندن در ترافیک به سمت مقصد خود عزیمت کنند . توجه داشته باشید که متروی این منطقه دومین متروی قدیمی جهان بعد از متروی لندن است و خود از دیدنی های استانبول می باشد .
pic070458210001