کلیسای چورا استانبول

chora_church_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
chora_church_istanbul5safarafarin-qpr.jpg chora_church_istanbul2safarafarin-qpr.jpg chora_church_istanbul3safarafarin-qpr.jpg
در این قسمت قصد داریم یکی دیگر از ابنیه تاریخی استانبول را معرفی کنیم اگر دوست دارید با کلیسای چورا استانبول (Chora Church Istanbul) آشنا شوید با ما همراه باشید .
درباره کلیسای دیدنی چورا در استانبول
اگر قصد دارید برای سفر خارجی تور استانبول را انتخاب کنید باید به شما تبریک گفت چرا که انتخابی هوشمندانه داشته اید شما عزیزان در این شهر می توانید از تفریحات مهیج لذت ببرید ، از مراکز خرید مدرن و بازارهای قدیمی خرید کنید ، ابنیه قدیمی و مساجد باشکوه را ببینید ، از موزه ها بازدید کنید و در پارک های مختلف این شهر قدم بزنید و از طبیعت زیبای آن ها بهره ببرید . کلیسای چورا استانبول یکی از ابنیه دیدنی و تاریخی این شهر است که در ادیرنه کاپی در قسمت غربی فاتح واقع شده و به عنوان یادگاری از دوران بیزانس مورد بازدید قرار می گیرد . کلیسای چورا که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد در قرن شانزدهم میلادی در زمانی که عثمانی ها بر استانبول حاکمیت داشتند از کلیسا به مسجد تبدیل شد و در اواخر نیمه اول قرن نوزدهم ، چندین سال بعد از اینکه سلاطین عثمانی قدرت خود را از دست دادند به عنوان موزه شروع به فعالیت کرد .
اطلاعاتی در مورد کلیسای ناجی در چورا از دیدنی های استانبول
کلیسای چورا یا کلیسای ناجی مقدس در چورا در قرن چهارم به عنوان یک کلیسای ارتدوکس یونانی قرون وسطی در حومه شهر در جنوب گلدن هورن ساخته شد اما با آسیب دیدن در زلزله سال ها به حال خود رها شد و قرن های بعدی بارها مورد بازسازی قرار گرفت . ساختمانی که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استانبول مورد بازدید قرار می گیرد در حدود سال 1500 ساخته شده است . این بنا که امروزه با نام موزه کاریه (Kariye Museum) شناخته می شود دارای سه قسمت هال ورودی ، بدنه اصلی کلیسا و قسمت عبادت گاه می باشد که هر کدام از این بخش ها با زیبائی ها و جذابیت های خود می توانند گردشگران را مشغول سازند .
کلیسای چورا استانبول به مانند دیگر کلیساهای بیزانسی این شهر بزرگ نمی باشد و حدود 740 متر مربع وسعت دارد اما به سبب دکوارسیون داخلی فوق العاده ای که تا کنون به خوبی حفظ و نگهداری شده یکی از منحصر به فردترین کلیساهای این شهر به شمار می آید . فضای داخلی ساختمان کلیسا که با برخی از قدیمی ترین و بهترین موزائیک های بازمانده از دوران بیزانس و نقاشی های دیواری پوشیده شده است بر زیبائی و محبوبیت آن افزوده است . جالب است بدانید که یکی از جذاب ترین موزاییک ها و نقاشی های دیواری این موزه موردی است که زندگی عیسی و مادرش مریم را به تصویر می کشد .
ساعت بازدید و بلیط کلیسای چورا ترکیه
کلیسای Chora استانبول که در فاصله 3 مایلی سلطان احمد واقع شده مورد کم لطفی گردشگران واقع شده است در حالی که اگر بازدید از این مجموعه را در برنامه گردشی خود قرار دهید به طور حتم پشیمان نخواهید شد . کلیسا و موزه چورا در تابستان ها از ساعت 9 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا 7 عصر باز می باشد در صورتی که ساعت بازدید از این مجموعه گرانقدر در زمستان ها با اندکی تغییر همراه بوده و از ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر می باشد . توجه داشته باشید که مبلغ ورودی برای هر نفر 30 لیر می باشد .
pic854058210001