عمارت فلوریا استانبول

florya_ataturk_marine_mansion3safarafarin-qpr.jpg
florya_ataturk_marine_mansion3safarafarin-qpr.jpg florya_ataturk_marine_mansion4safarafarin-qpr.jpg florya_ataturk_marine_mansion5safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب قصد داریم عمارت فلوریا استانبول (Florya Ataturk Marine Mansion) را برای علاقه مندان به این شهر معرفی کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد عمارات دریایی آتاتورک کسب کنید .
درباره کاخ فلوریا در استانبول
استانبول به عنوان شهری تاریخی دارای ابنیه دیدنی متنوعی است که برخی از این اماکن قرن ها قدمت داشته و برخی دیگر نیز بعد از فروپاشی امپراتوری عثمانی در این شهر احداث شده اند . عمارت فلوریا استانبول جاذبه ای است که در نیمه اول قرن بیستم توسط شهرداری این شهر بنا شده و تا سال ها به عنوان اقامتگاهی تابستانی برای روسای جمهور ترکیه استفاده می شده است . عمارت فلوریا که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در فاصله ای نه چندان دور از ساحل در میان آب های دریای مرمره واقع شده و توسط اسکله ای چوبی به ساحل متصل شده است .
اطلاعاتی در مورد فلوریا ، عمارت دریایی آتاتورک در استانبول
عمارت فلوریا استانبول که در سال 1935 میلادی به منظور استفاده تفریحی مصطفی کمال آتاتورک ساخته شده بود امروزه به عنوان موزه مورد بازدید گردشگران تور استانبول قرار می گیرد این کاخ در محله فلوریا در منطقه باکرکوی قرار گرفته و علاقه مندان به راحتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند . کاخ فلوریا که از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد در ابتدای ساخت توسط آتاتورک برای اقامت تابستانی استفاده می شده اما بعد از مرگ او نیز این سنت ادامه یافته و به عنوان محلی برای زندگی و تفریح دیگر روسای جمهور ترکیه در فصل تابستان کاربرد داشت . آتاتورک ، آخرین بار ، 6 ماه پیش از مرگ خود در این کاخ اقامت داشت .
کاخ فلوریا که با نام عمارت دریایی آتاتورک نیز شناخته می شود T شکل بوده و دورنمای بسیار زیبائی دارد اما در هنگام غروب خورشید زیبائی و جذابیت آن دوچندان می گردد و علاقه مندان به عکاسی می توانند تصاویری جذاب از دورنمای این عمارت دریایی به ثبت رسانند . طراحی داخلی کاخ Florya استانبول از نقاط قوت آن است چرا که در این عمارت نمونه زیبائی از طراحی قرن بیستم به چشم می خورد که می تواند برای بازدیدکنندگان جالب باشد . این عمارت که بر روی شمع های فولادی بنا شده با یک اسکله چوبی 70 متری به ساحل شنی متصل شده و زیر بنای کاخ به همراه اسکله 602 متر مربع می باشد . یک طبقه از این عمارت به یک سالن پذیرایی ، اتاق مطالعه ، اتاق خواب و حمام اختصاص داده شده است .
ساعات بازدید از موزه فلوریا استانبول
کاخ فلوریا در سال 1993 میلادی بعد از این که مورد بازسازی قرار گرفت تغییر کاربری داده و به یک موزه دیدنی تبدیل شد تا به عنوان یکی از دیدنی های استانبول مورد بازدید قرار گیرد . این عمارت در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها و پنج شنبه ها باز است و گردشگران می توانند بین ساعات 9 صبح تا 4 بعد از ظهر به این مکان مراجعه کنند . توجه داشته باشید که دسترسی به این موزه از طریق مترو امکان پذیر است چرا که ایستگاه مترو فلوریا بر روی خط هالکالی تنها 500 متر از این کاخ فاصله دارد .
pic718648210001