موزه مدرن استانبول

istanbul_modern_museum4safarafarin-qpr.jpg
istanbul_modern_museum4safarafarin-qpr.jpg istanbul_modern_museum3safarafarin-qpr.jpg istanbul_modern_museum2safarafarin-qpr.jpg
آشنایی با موزه های استانبول می تواند این حسن را برای گردشگران تور استانبول داشته باشد که بتوانند بر اساس علایق خود بهترین ها را در اولویت برنامه سفر خود قرار دهند . در این مطلب به معرفی موزه مدرن استانبول (Istanbul Modern Museum) پرداخته شده با ما همراه باشید .
درباره موزه هنر مدرن استانبول
در شهر استانبول موزه های متعددی وجود دارد که بازدید از ان ها می تواند برای گردشگران جذاب باشد . لزوما تمامی این موزه ها به ارائه اشیا و یادگاران قدیمی و همچنین نمایش شیوه زندگی مردمان گذشته اختصاص ندارد و برخی از ان ها به مانند موزه مدرن استانبول ایده ها و خلاقیت های هنرمندان معاصر را در معرض دید عموم قرار می دهند . موزه مدرن یکی از پربازدیدترین موزه های استانبول است و به عنوان اولین موزه خصوصی برای نمایش هنرهای خلاقانه و مدرن معاصر در بی اوغلوی استانبول شروع به فعالیت کرده است . در این موزه که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید آثاری چون نقاشی مدرن ، مجسمه سازی ، عکاسی و دیگر نسخه های هنری مورد توجه در ترکیه به چشم می خورد . از موزه هنرهای مدرن از زمان تاسیس تا کنون استقبال خوبی صورت گرفته و کمتر گردشگری فرصت بازدید از آن را از دست می دهد .
اطلاعاتی در مورد موزه هنرهای مدرن استانبول
موزه مدرن استانبول در 11 دسامبر سال 2004 میلادی به منظور نمایش آثار هنرمندان ترکی به بهره برداری رسیده و با قرار گیری در سواحل بسفر و منطقه کاراکوی به راحتی در دسترس علاقه مندان می باشد . هدف از ایجاد این موزه 8 هزار متر مربعی این است که با رویکردی جهانی به جمع آوری ، نگهداری ، طبقه بندی و به نمایش گذاشتن آثار هنری مدرن و معاصر پرداخته و این آثار را برای علاقه مندان به نمایش گذارد . در سال های اخیر موزه هنر مدرن استانبول میزبان پنج مجموعه‌ دائمی و چندین مجموعه‌ خصوصی بوده است .
موزه مدرن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استانبول ، در واقع انباری است که نمایانگر نقاشی مدرن ، مجسمه سازی ، عکاسی و دیگر نسخه های هنری است که توانسته در رسانه های ترکیه و حتی در مقیاس جهانی شهرت یافته و مورد استقبال قرار گیرد . موزه هنرهای مدرن در دو طبقه تاسیس شده که در طبقه اول با مجموعه ها و نمایشگاه های موقت موزه مواجه می شوید و همچنین می توانید از سینما و کتابخانه هنر موزه استفاده کنید . در طبقه دوم موزه نیز رستوران و مغازه ای قرار دارد که برای استراحت و تفریح مناسب می باشند .
ساعت کاری و بلیط موزه مدرن استانبول
این مجموعه جالب که از دیدنی های استانبول محسوب می گردد روزهای دوشنبه تعطیل می باشد و از سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا 6 عصر باز است . موزه هنرهای مدرن ترکیه روزهای پنج شنبه نیز از ساعت 10 صبح تا 20 پذیرای مراجعه کنندگان می باشد . مبلغ ورودی به این کلکسیون زیبا و دیدنی برای هر نفر 25 لیر می باشد ولی اگر بازدید به صورت گروهی (بیش از 10 نفر) انجام گیرد از مبلغ ورودی کاسته می شود . دانش آموزان و افراد بالای 56 سال برای بازدید از موزه باید 14 لیر بپردازند .
pic340648210001