برج گالاتا استانبول

galata_tower_istanbul1safarafarin-qpr.jpg
galata_tower_istanbul1safarafarin-qpr.jpg galata_tower_istanbul5safarafarin-qpr.jpg galata_tower_istanbul3safarafarin-qpr.jpg galata_tower_istanbul2safarafarin-qpr.jpg
برج گالاتای استانبول (Galata Tower Istanbul) از جمله اماکنی است که اغلب مسافران این شهر بازدید از آن را از دست نمی دهند با ما تا انتها همراه باشید تا با این برج تاریخی آشنا گردید .
درباره برج تاریخی گالاتا در استانبول
دیدنی های استانبول اغلب شامل بناهای قدیمی و تاریخی به جای مانده از قرن های گذشته است و بازدید از ان ها می تواند گردشگران را به سیری در تاریخ پر فراز و نشیب استانبول دعوت کند . برج گالاتا استانبول یک برج سنگی است که به عنوان یادگاری از امپراتوری بیزانس و نیمه دوم قرن چهاردهم مورد بازدید قرار می گیرد و گردشگران با بالا رفتن از این برج می توانند چشم اندازهایی زیبا از شهر استانبول را در مقابل خود داشته باشند . برج گالاتا یا گالاتا کوله سی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید بیش از 65 متر ارتفاع دارد و در منطقه معروف بی اوغلو واقع شده است . نزدیکی این برج تاریخی به خیابان معروف استقلال و میدان تکسیم و همچنین مرتفع بودن ان برای دیدن چشم اندازهای زیبا از تنگه بسفر و شهر سبب شده تا سالانه گردشگران بسیاری از ان بازدید کنند .
اطلاعاتی در مورد برج گالاتا ترکیه
برج گالاتا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول است و در بخش اروپایی این شهر در شمال گلدن هورن واقع شده و زمان احداث آن به سال 1384 میلادی بر می گردد . این برج سنگی جز جدایی ناپذیر تور استانبول بوده و با 9 طبقه و ارتفاعی حدود 67 متر تا سالیان سال بلندترین سازه در استانبول به شمار می آمد . این برج به عنوان یکی از استحکامات امپراتوری رم شرقی به منظور نظارت بر رفت و آمد کشتی ها در تنگه بسفر به ویژه کشتی های نظامی دشمنان امپراتوری بیزانس ساخته شده و سال ها نیز از آن به عنوان زندان و یا برج دیدبانی برای آگاهی از اتش سوزی های گاه و بی گاهی که در سطح شهر رخ می داده استفاده شده است .
برج گالاتا که با نام برج مسیح نیز شناخته می شود از پرطرفدارترین دیدنی های استانبول است چرا که گردشگران با بالا رفتن از این برج می توانند منظره پارنوراما 360 درجه ای از شهر داشته باشند و اماکنی چون جزیره زیبای پاریم آدا ، خلیج شاخ طلایی (گلدن هورن) ، پل بوغاز ، مسجد سلطان احمد ، ایاصوفیه ، خلیج بسفر و ... را ببینند . برای بالا رفتن از برج Galata دو آسانسور تعبیه شده که مراجعه کنندگان را تا طبقه هفتم برج می برند ولی از آنجا به بعد افراد باید برای رسیدن به عرشه تماشا از پله استفاده نمایند . امروزه در بالای برج رستورانی وجود دارد که گردشگران می توانند در آن خوشمزه ترین غذاهای ترکی را سرو کنند .
برج گالاتا در طول عمر خود بارها دچار آسیب شد و بلایای مختلفی را پشت سر گذاشت . این برج ، در قرن های 18 و 19 میلادی دو بار دچار آتش سوزی شد و در اواخر قرن 19 میلادی نیز توفان باعث شد سقف و گنبد برج گالاتا از بین برود . برج گالاتا سال ها با همین وضعیت باقی مانند تا این که در سال 1965 عملیات بازسازی آن آغاز شد و سقف مخروطی شکل آن به جای خود بازگشت تا آماده میزبانی از گردشگران استانبول شود . از مشخصات این برج می توان به ارتفاع 67 متری ، ارتفاع 35 متری از سطح دریا ، وزن 10 هزار تنی ، قطر خارجی 16.45 متری ، قطر داخلی 8.95 متری و ضخامت 3.75 متری دیوارهای آن اشاره نمود .
pic002448210001