پارک گلخانه استانبول

gulhane_park_istanbul1safarafarin-qpr.jpg
gulhane_park_istanbul1safarafarin-qpr.jpg gulhane_park_istanbul2safarafarin-qpr.jpg gulhane_park_istanbul4safarafarin-qpr.jpg gulhane_park_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
با اینکه شهر استانبول دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است اما برخی از گردشگران علاقه مند هستند با معروف ترین پارک های استانبول نیز آشنا شده و زیبائی های آن ها را از نزدیک ببینند . در این مطلب به معرفی پارک گلخانه استانبول (Gulhane Park Istanbul) پرداخته شده با ما همراه باشید .
درباره پارک گلحانه یا گلخانه استانبول
اگر در سفر به استانبول دوست دارید یکی از قدیمی ترین پارک های این شهر را ببینید حتما سری به پارک گلخانه استانبول بزنید . پارک گلخانه با درختانی سر به فلک کشیده و قطور و همچنین گل هایی زیبا و رنگارنگ جلوه ویژه ای به منطقه امینونو استانبول بخشیده و زیبائی های آن در فصل بهار زبانزد عام وخاص می باشد . پارک گلحانه استانبول که در کنار کاخ توپکاپی واقع شده از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در واقع این پارک زیبا در زمان امپراتوری عثمانی یکی از باغ های بیرونی کاخ توپکاپی بوده که فقط خاندان سلطنتی حق استفاده از آن را داشتند . زیبائی های چشم نواز ، درختانی با قدمت بیش از 2 قرن ، مسیرهای پیاده روی طولانی و زیبا در زیر سایه درختان ، گل های معطر ، آرامش حاکم بر محیط ، امکانات رفاهی مناسب ، موقعیت عالی و دسترسی راحت از جمله عواملی هستند که گردشگران تور استانبول را به بازدید از این پارک ترغیب می سازند .
پارک گلخانه از قدیمی ترین پارک های استانبول
پارک گلخانه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استانبول ، یک پارک شهری قدیمی است که قدمت ان به زمان امپراتوری عثمانی بر می گردد . این پارک عمومی در اوایل قرن بیستم در سال 1912 توسط شهرداری برای استفاده و بازدید عموم بازگشایی شد و روز به روز بر زیبائی ها و جذابیت آن افزوده گردید . در ابتدا پارک گلخانه استانبول فقط شامل منطقه‌ تفریحی ، چند قهوه خانه و زمین های بازی بود و بعدها یک باغ وحش کوچک نیز در آن تاسیس شد . جالب است بدانید که اولین مجسمه‌ آتاتورک در سال 1926 در این پارک بنا شد . موزه تاریخ علم و تکنولوژی در اسلام که از دیدنی های استانبول محسوب می گردد در سال 2008 در بخش غربی این پارک به بهره برداری رسیده و از بحش های جذاب و دیدنی آن می باشد .
پارک Gülhane که در طول تپه کوچکی بین سرای بورنو (Sarayburnu) ، کاخ توپکاپی و چیزمه کاپیسی (Çizme Kapısı ) امتداد پیدا کرده در سال های اخیر مورد بازسازی اساسی قرار گرفته و با حذف برخی از قسمت های آن چون باغ وحش و زمین های پیک نیک بر وسعت فضای سبز آن افزوده شده است . توجه داشته باشید که ورودی جنوبی این پارک یکی از بزرگترین دروازه های کاخ توپکاپی می باشد .
گردشگران تور استانبول در این مکان زیبا می توانند در زیر درختان و مسیرهای مختلف پیاده روی کنند ، در قسمت شمال شرقی آن از چشم انداز بی نظیر بسفر ، دریای مرمره و جزایر پرنس لذت ببرند ، در طول فستیوال گل لاله‌ استانبول نظاره گر انواع لاله های رنگین باشند ، از ماه آوریل تا اوت بر بالای درختان چنار لک لک ها را تماشا کنند ، عطر گل ها را استشمام کنند ، از استخر بزرگ آن ، فواره ها و حوضچه‌ ماهی ها دیدن کنند ، از محیط آرام و رمانتیک آن بهره ببرند ، در چند کافی شاپ موجود در پارک چای یا قهوه بنوشند و از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند . در تابستان کیوسک های اطراف پارک تنقلات ، نوشیدنی های خنک و بستنی می فروشند و شما می توانید با گردش در پارک گلخانه لحظات فوق العاده ای را تجربه کنید .
pic086348210001