موزه نساجی استانبول

istanbul_textile_museum1safarafarin-qpr.jpg
istanbul_textile_museum1safarafarin-qpr.jpg istanbul_textile_museum2safarafarin-qpr.jpg istanbul_textile_museum4safarafarin-qpr.jpg
بازدید از موزه های استانبول می تواند یکی از برنامه های شما در سفر به این شهر باشد چرا که این اماکن دیدنی طیف گسترده ای از اشیا قدیمی به جای مانده از دوران گذشته را به نمایش گذاشته اند . در این مطلب قصد داریم شما را با موزه نساجی استانبول (Istanbul Textile Museum) آشنا سازیم با ما تا انتها همراه باشید .
درباره موزه جالب نساجی در استانبول
تور استانبول برای تمامی گردشگران جاذبه های متعددی برای دیدن دارد به طوری که دوستداران خرید می توانند گردش در مراکز خرید مدرن و بازارهای قدیمی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند و علاقه مندان به بناهای قدیمی مراجعه به کاخ ها و مساجد را در برنامه خود بگنجانند . برخی نیز تمایل دارند در طول سفر خود به استانبول از یک یا چند موزه بازدید داشته باشند و یادگارانی از دوران گذشته را ببینند . در شهر توریستی استانبول موزه های مختلفی احداث شده که این موزه ها از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری استانبول به شمار می آیند . یکی از این موزه های دیدنی ، موزه نساجی استانبول است که با قدمتی بیش از 90 سال در زیرزمین مسجد آّبی (مسجد سلطان احمد) واقع شده و توسط فردی به نام جورج هویت مایرز تاسیس شده است . افراد علاقه مند به فرش های قدیمی ، تاریخچه فرش و انواع منسوجات می توانند به موزه نساجی مراجعه نموده و ساعتی را به گردش در بخش های مختلف آن اختصاص دهند .
اطلاعاتی در مورد موزه دیدنی و جذاب نساجی در استانبول
موزه نساجی استانبول در سال 1925 میلادی بازگشایی شده تا کلکسیونی از فرش های قدیمی و انواع منسوجات سراسر دنیا در آن به نمایش گذاشته شود . موزه Textile که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید با داشتن جذابیت های فوق العاده هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند . هدف از ایجاد این موزه در نیمه اول قرن بیستم گسترش دانش عمومی و قدردانی از هنر و فرهنگ در سطح محلی ، ملی و بین المللی بوده و همچنین اهمیت دادن به منسوجات در جهان از طریق بورس تحصیلی ، نمایشگاه ها و برنامه های آموزشی از دیگر برنامه های این موزه ارزشمند می باشد .
موزه نساجی ترکیه به عنوان یکی از دیدنی های استانبول ، کلکسیونی بیش از 19 هزار منسوجات و اشیا مربوط به پنج هزار سال و به نمایندگی از شش قاره جهان ، از جمله فرهنگ شرق میانه ، آسیا ، آفریقا و سرخپوست را به نمایش گذاشته و انواع مختلف فرش عثمانی که متعلق به صدها سال پیش هستند در این موزه به چشم می خورد . از دیگر جذابیت های این موزه می توان به وجود کتابخانه و مجموعه 20 هزارتایی Arthur D. Jenkins که یکی از منابع درجه نخست در جهان برای مطالعه هنر منسوجات است اشاره نمود . بازدید از این موزه در تور استانبول می تواند یک ایده خوب برای افرادی باشد که به فرش و صنایع دستی ترکیه علاقه دارد . توجه داشته باشید که جذابیت این موزه به حدی ست که برای بازدید از آن تورهای نیم روزی تشکیل می شود .
pic088838210001