کاخ ییلدیز استانبول

y-ld-z_palace_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
y-ld-z_palace_istanbul5safarafarin-qpr.jpg y-ld-z_palace_istanbul4safarafarin-qpr.jpg y-ld-z_palace_istanbul3safarafarin-qpr.jpg y-ld-z_palace_istanbul2safarafarin-qpr.jpg y-ld-z_palace_istanbul1safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب قصد داریم شما را با کاخ ییلدیز استانبول (Yıldız Palace Istanbul) که از مجلل ترین کاخ های به جای مانده از دوران عثمانی است آشنا سازیم با ما همراه باشید .
درباره کاخ ییلدیز در استانبول
در شهر استانبول کاخ ها و قصرهای مختلفی به منظور اقامت سلاطین عثمانی ساخته شده که کاخ ییلدیز استانبول یکی از بزرگترین آن هاست . کاخ ییلدیز که به معنای قصر ستاره است در منطقه بشیکتاش در بلوار بارباروس واقع شده و از بخش های مختلفی تشکیل شده است . این کاخ که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در پارکی به وسعت 500 هزار متر مربع قرار گرفته و از زمان ساخت تا کنون به خوبی حفظ و نگهداری شده است . این کاخ در مجاورت تنگه بسفر واقع شده به طوری که اگر گردشگران تور استانبول در تورهایی که به منظور گشت و گذار در این تنگه برگزار می گردد شرکت کنند می توانند چشم انداز زیبائی از مجموعه ییلدیز را نظاره گر باشند .
اطلاعاتی در مورد کاخ زیبا و باشکوه ییلدیز
اینگونه نبوده که تمامی سلاطین عثمانی در یک کاخ اقامت داشته باشند بلکه در دوران تسلط عثمانی ها بر استانبول چندین کاخ در این شهر بنا شد که کاخ زیبا و باشکوه ییلدیز یکی از مجلل ترین کاخ هاست . این کاخ در سال 1880 میلادی بر بالای یک تپه شیب دار مشرف به تنگه بسفر بنا شده و به مدت 33 سال مقر دولت عثمانی و محل اقامت سلطان عبدالحمید دوم بوده است . در زمان حکومت سلطان عبدالحمید دوم بر متعلقات و وسعت این مجموعه افزوده شد و بخش های مختلفی به آن افزوده شد که هر کدام از این بخش ها به منظور خاصی ایجاد شدند .
همانگونه که بیان شد این کاخ در میان پارکی زیبا ساخته شده که انواع گیاهان و گل های زیبا و معطر از سرتاسر دنیا جمع آوری شده و در آن کاشته شده اند و این کاخ نیز میان این گل ها قرار گرفته است . در بخشی از این مجموعه ییلدیز یک ساختمانی با عنوان شاله نیز وجود دارد که یکی از عظیم ترین و با شکوه ترین ساختمان هایی بوده که در آن زمان سلطان های عثمانی در آن زندگی می کردند و اوقات فراغت و خوش گذرانی خودشان را می گذرانده اند . .همچنین در بخشی از کاخ یک موزه بسیار زیبا و با عظمتی وجود دارد که مقصد گردشگری عالی برای گردشگران و توریست های تور استانبول خواهد بود .
ساعت کاری و بلیط مجموعه ییلدیز استانبول
مبلغ ورودی برای کاخ ییلدیز که از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می گردد 10 لیر است و این مجموعه در فصل تابستان (15 آوریل تا 1 نوامبر) از ساعت 9 صبح تا 19 عصر و در فصل زمستان (1 نوامبر تا 15 آوریل) از ساعت 9 صبح تا 16:30 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .
pic716438210001